Голова офісу президента Андрій Єрмак вважає, що в переговорах по Донбасу повинні брати участь визнані представники місцевого громадянського суспільства, а не сепаратисти. Про це він заявив в інтерв'ю німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.
"Якщо такі представники населення повинні бути притягнуті до переговорного процесу, то вони повинні бути непричетні до військових дій або вбивств наших солдатів, а також нічого не мати спільного з сепаратистськими і терористичними організаціями. Це повинні бути визнані представники громадянського суспільства", - сказав він.
За словами Єрмака, що тривають роками переговори в Мінську "практично не були переговорами", рішення Паризького саміту нормандського формату фактично не виконуються: кожен день гинуть українські солдати, а на переговорах ТКГ досі не затверджені нові пункти розведення. Єдиним видимим успіхом з моменту саміту залишається обмін полоненими між Україною, Росією і "народними республіками", але і надалі залишаються під арештом чимало осіб, які розглядаються сторонами в якості кандидатів на обмін.
"Це дуже заважає нам просуватися по всіх інших питань", - додав Єрмак.
Голова ОПУ наполягає, що всі домовленості саміту повинні бути реалізовані, а саме: припинення вогню, розведення, розмінування, доступ ОБСЄ та Червоного Хреста до укладеними на неконтрольованих Україною територіях, а також обмін полоненими у форматі "всіх на всіх".
Єрмак також підкреслив, що проведення виборів на Донбасі можливо тільки "після того, як будуть виконані вимоги безпеки, зокрема виведені іноземні війська і незаконні збройні формування, і коли Україна поверне контроль над своєю кордоном". Після цього можна буде думати про вибори там за умови, що буде можливою безперешкодна діяльність ЗМІ та політичних партій, а також міжнародних спостерігачів.