Ресторатори влаштували імпровізовану літню терасу під Офісом президента
Ресторатори влаштували імпровізовану літню терасу під Офісом президента

Ресторатори влаштували імпровізовану літню терасу під Офісом президента

Сьогодні, 2 травня, в Києві під Офісом президента ресторатори влаштували акцію протесту. Про це повідомляють користувачі Facebook.

Протестувальники вимагали дозволити їм відкрити літні тераси у закладах громадського харчування. Вони обіцяють дотримуватися правил, які встановило МОЗ.

В межах акції на Банковій встановили імпровізовану літню терасу, щоб показати, як це відбуватиметься.

Напередодні організатор акції ресторатор Дмитро Федотенков повідомляв про наміри провести мирну акцію на підтримку ресторанного бізнесу.

За словами ресторатора, всі столики будуть розташовуватися на відстані більше півтора метра один від одного, а офіціанти працюватимуть у рукавичках та масках. 

Уважаемые друзья! Завтра, как и планировали, открываем летнюю терассу экспериментального типа. На площади перед Офисом...

Опубліковано Dima Fedotenkov Пʼятниця, 1 травня 2020 р.

"Офіціанти, вони ж кур’єри – в масках і рукавичках, у гостей аналогічний дрес-код. У кого масок немає – видамо на вході. Руки змажемо антисептиком. За столиком не більше двох осіб", – заявив він.

Організатори акції очікували представників КМДА, головного санлікаря Віктора Ляшка, представників МОЗ, а також забронювали окремий столик для президента України.

Напередодні, 1 травня у Львові під міську раду вийшли десятки ФОПів, щоб заявити про збитки, які зазнає малий бізнес від сурових карантинних обмежень.

Раніше журналісти з'ясували, що ресторан народного депутата Миколи Тищенка "Велюр" продовжує працювати попри карантинні обмеження. Проте, там приймають лише VIP-гостей. Власників ресторанів обурила ця ситуація.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Джерело матеріала
loader
loader