Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що глави МЗС країн "нормандської четвірки" сьогодні не обговорювали питання створення Консультативної ради в рамках політичної робочої підгрупи Тристоронньої контактної групи, хоча міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров порушив це питання.
Про це Кулеба сказав під час онлайн-брифінгу за підсумками розмови міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", яка відбулася у форматі відеоконференції, відповідаючи на запитання щодо обговорення цієї теми.
"Мій російський колега Сергій Лавров порушив це питання і доволі детально висвітлив російську позицію з цього приводу, але ми це питання не обговорювали. Ми вислухали позицію російського колеги щодо Консультативної ради", - сказав Кулеба.
Як повідомляв УНІАН, 11 березня в Мінську відбулося засідання ТКГ за участю керівника Офісу президента України Андрія Єрмака і заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака. Вони домовилися підписати рішення ТКГ про створення у складі політичної підгрупи Консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в «нормандському форматі». Підписання мало відбутися на наступному засіданні в Мінську 25 березня.
Пізніше видання «Дзеркало тижня» оприлюднило копію протоколу, підписаного в Мінську 11 березня. Згідно з документом, критерії та порядок призначення членів ради самостійно визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, РФ, ФРН, Францією і ОБСЄ. При цьому по 10 представників від України і ОРДЛО матимуть право вирішального голосу, а по одному представнику від РФ, Німеччини, Франції та ОБСЄ - право дорадчого голосу.
За кілька днів близько 60 депутатів від «Слуги народу» закликали президента Володимира Зеленського не допустити створення Консультативної ради в політичній підгрупі ТКГ в Мінську.
25 березня засідання ТКГ відбулося у форматі відеоконференції, і рішення про створення Консультативної ради не ухвалювалося.
31 березня Єрмак заявив, що ідея створення Консультативної ради розглядатиметься після консультацій з партнерами із Франції, Німеччини та ОБСЄ.
6 квітня президент України Володимир Зеленський запевнив, що домовленість про створення Консультативної ради при ТКГ жодним чином не легітимізує ОРДЛО.