"Нормандська четвірка" не обговорювала Консультативну раду в ТКГ, хоча Лавров порушив це питання - Кулеба
"Нормандська четвірка" не обговорювала Консультативну раду в ТКГ, хоча Лавров порушив це питання - Кулеба

"Нормандська четвірка" не обговорювала Консультативну раду в ТКГ, хоча Лавров порушив це питання - Кулеба

Сьогодні під час розмови міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" глава російського зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров висловив позицію Росії щодо створення Консультативної ради.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що глави МЗС країн "нормандської четвірки" сьогодні не обговорювали питання створення Консультативної ради в рамках політичної робочої підгрупи Тристоронньої контактної групи, хоча міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров порушив це питання.

Про це Кулеба сказав під час онлайн-брифінгу за підсумками розмови міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", яка відбулася у форматі відеоконференції, відповідаючи на запитання щодо обговорення цієї теми.

"Мій російський колега Сергій Лавров порушив це питання і доволі детально висвітлив російську позицію з цього приводу, але ми це питання не обговорювали. Ми вислухали позицію російського колеги щодо Консультативної ради", - сказав Кулеба.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня в Мінську відбулося засідання ТКГ за участю керівника Офісу президента України Андрія Єрмака і заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака. Вони домовилися підписати рішення ТКГ про створення у складі політичної підгрупи Консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в «нормандському форматі». Підписання мало відбутися на наступному засіданні в Мінську 25 березня.

Пізніше видання «Дзеркало тижня» оприлюднило копію протоколу, підписаного в Мінську 11 березня. Згідно з документом, критерії та порядок призначення членів ради самостійно визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, РФ, ФРН, Францією і ОБСЄ. При цьому по 10 представників від України і ОРДЛО матимуть право вирішального голосу, а по одному представнику від РФ, Німеччини, Франції та ОБСЄ - право дорадчого голосу.

За кілька днів близько 60 депутатів від «Слуги народу» закликали президента Володимира Зеленського не допустити створення Консультативної ради в політичній підгрупі ТКГ в Мінську.

25 березня засідання ТКГ відбулося у форматі відеоконференції, і рішення про створення Консультативної ради не ухвалювалося.

31 березня Єрмак заявив, що ідея створення Консультативної ради розглядатиметься після консультацій з партнерами із Франції, Німеччини та ОБСЄ.

6 квітня президент України Володимир Зеленський запевнив, що домовленість про створення Консультативної ради при ТКГ жодним чином не легітимізує ОРДЛО.

Джерело матеріала
loader
loader