На непідконтрольній частині Донбасу інфекційні відділення переповнені хворими на коронавірус, але а медперсонал зобов'язали під розписку не розголошувати відомості про епідеміологічну ситуацію.
Про це в інтерв'ю "Укрінформу" повідомив командувач Об'єднаними силами Володимир Кравченко, відповідаючи на питання про поширення коронавируса на непідконтрольною частини Донецької і Луганської областей.
«Як відомо, кількість хворих на коронавірус в Росії перевищило число інфікованих в Китаї. Тому під час ротації російсько-окупаційних військ спостерігається і суттєве збільшення захворюваності на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Окупаційна адміністрація прогнозовано намагається приховати реальний стан епідемічної ситуації. Переважна більшість випадків захворювань, які мають схожі з коронавірусів симптоми, кваліфікуються як пневмонія або гостра респіраторно-вірусна інфекція. Чинний медперсонал зобов'язали під розписку не розголошувати відомості про епідеміологічну ситуацію », - повідомив Кравченко.
Він додав, що медперсонал абсолютно не захищений і немає найнеобхіднішого, та навіть пацієнти недоотримують лікування, адже всі медикаменти і відповідні кошти спрямовуються насамперед на потреби російських військових, які знаходяться на території. «На тимчасово окупованих територіях нами зафіксовано понад чотириста випадків інфікування COVID-19, хоча по "офіційними даними" окупаційних адміністрацій враховано лише близько півтори сотні таких випадків», - повідомив Кравченко.
Він додав, що в даний час спостерігається істотне збільшення кількості місцевих жителів, які висловлюють невдоволення політикою "глав республік" з протидії поширенню коронавирусной інфекції і які не довіряють офіційним даними "держорганів" про реальний розвиток ситуації з розповсюдження пандемії.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!