Вітренко порадив "не проґавити можливості" та монетизувати бізнес зі зберігання нафти
Вітренко порадив "не проґавити можливості" та монетизувати бізнес зі зберігання нафти

Вітренко порадив "не проґавити можливості" та монетизувати бізнес зі зберігання нафти

Через стрімке падіння цін на американську нафту WTI та російську Urals, що сталося 20 квітня, бізнес зі зберігання нафти стане найбільш прибутковим.

Так вважає виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Ціна на нафту в світі пішла в глибокий мінус. Тобто готові платити, щоб забирали нафту. Це можна пояснити тим, що нафту вже немає де зберігати, і неможливо припинити видобуток без значних втрат у майбутньому", - написав Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, в Україні є "величезна нафтотранспортна система", де можна зберігати нафту. Зокрема, працюючий завод у Кременчуці "зі значними ємкостями для зберігання", а також чимало нафтопереробних заводів, які давно зупинені, але на яких були такі ємкості.

"Схоже бізнес зі зберігання нафти є найбільш прибутковим зараз. Потрібно не проґавити можливості і максимально їх монетизувати. З газом в Європі ситуація поки інша, але вже не знаєш чого очікувати. Може наші газосховища теж скоро стануть найбільш прибутковим бізнесом", - зазначив виконавчий директор "Нафтогазу", додавши, що "потрібно намагатися зберігати більше не російської нафти, а з інших нафтовидобуваючих країн".

Раніше експерт пояснив, як обвал цін на нафту на світовому ринку вплине на український ринок.

Ціна на нафту в світі пішла в глибокий мінус. Тобто готові платити, щоб забирали нафту. Це можна пояснити тим, що...

Опубліковано Юрій Вітренко - Yuriy Vitrenko Понеділок, 20 квітня 2020 р.

Нагадаємо, що під час торгів 20 квітня американська нафта WTI різко дешевшала і її вартість спочатку впала до одного долара, потім - до нуля, далі - ціна стала від'ємною, потім здорожчала до 22-35 центів за барель. Після того на лондонській біржі ICE стався різкий обвал вартості на понад 300% і ціна стала мінус 40 доларів за барель.

Ідеться про вартість нафти WTI на травень. Нафта нині майже нікому не потрібна. Попит на сировину різко знизився в усьому світі після введення карантинних заходів задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19.

Водночас ціни на нафту з постачанням у червні тримаються вище 20 доларів за барель.

У квітні подальше зниження цін на нафту може продовжитися, позаяк угода ОПЕК+ з Росією про зменшення обсягів видобутку нафти (це роблять для того, щоб вона здорожчала) починає діяти лише від травня. А відновлення попиту на нафту на світовому ринку очікують лише в червні.

У результаті продовжиться заповнення сховищ, і ці запаси потім ще довгий час будуть служити навісом над ринком і утримувати ціни від відновлення до докризових рівнів, вважають аналітики. Поступового відновлення попиту на сировину можна очікувати в третьому кварталі поточного року.

Ситуація з низькою вартістю нафти може вплинути на американську економіку та стабільність долара.

Як повідомлялося, 6 березня Росія та Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не змогли подовжити угоду про скорочення видобутку нафти. Після цього ціни на нафту рекордно впали, за чим стався обвал російського рубля. Також це вплинуло на світові ринки, де одразу ж почався масштабний обвал.

12 квітня члени організації найбільших експортерів нафти ОПЕК+, куди входить Саудівська Аравія, домовилися з Росією про зниження видобутку на 9,7 млн ​​барелів на день. Це зроблять для того, щоб ціни знову пішли вгору після стрімкого здешевшання нафти майже вдвічі.

Ключовою перешкодою для досягнення фінальної угоди була позиція Мексики, яка не хотіла брати на себе пропорційно такі ж зобов'язання, як і 22 інші нафтовидобувні країни.

Джерело матеріала
loader