Боротьба з Covid-19: Вчені з Бельгії і Нідерландів встановили, що для безпеки під час руху людей має відділяти від 4 до 20 метрів
Боротьба з Covid-19: Вчені з Бельгії і Нідерландів встановили, що для безпеки під час руху людей має відділяти від 4 до 20 метрів

Боротьба з Covid-19: Вчені з Бельгії і Нідерландів встановили, що для безпеки під час руху людей має відділяти від 4 до 20 метрів

Частинки повітря, які видихаються під час руху, можуть крити небезпеку зараження інших.

Corona 24 news.

ins{.

Під час ходіння, бігу, їзди на велосипеді, уникнути зараження коронавірусом дозволить безпечна відстань від 4 до 20 метрів, в залежності від швидкості руху.

До такого висновку дійшла група вчених з Католицького університету Льовена (Бельгія) і Технічного університету Ейндховена (Нідерланди), доповідь за результатами дослідження опублікована на сайті Urban Physics.

Група спеціалісти в сфері аеродинаміки на чолі з Бертом Блокеном встановила, що під час ходьби відстань між людьми, що рухаються в одному і тому ж напрямку одне за одним, повинна бути не менше 4-5 метрів, при бігу і повільній їзді на велосипеді - близько 10 метрів, а для швидкої їзди - не менш, ніж 20 метрів.

Крім того, якщо ви хочете когось обігнати, рекомендується заздалегідь підготуватися до маневру і зробити більшу дугу, щоб у цей момент знаходитися на значній відстані збоку.

Чим швидше ви та інша людина рухаєтеся, тим більшою має бути відстань при спробі обігнати одне одного.

Для визначенняя безпечної відстані за імовірності передачі Covid-19 важливо враховувати переміщення і положення людини, потенційно хворої на коронавірус.

Коронавірус поширюється через мікроскопічні краплі рідини, що виділяються через ніс і рот пацієнта при диханні, чханні або кашлі.

Якщо здорова людина перебуває занадто близько до хворої, вона ризикує вдихати їх або "ловити" на обличчі, руках, слизових оболонках.

Відстань від півтора до двох метрів, що використовується у більшості країн, досі адекватно допомагає запобігти зараженню, але тільки якщо рух відбувається в приміщенні або в тиху погоду, і якщо люди рухаються дуже неквапливо.

Європейські вчені використовували обчислювальну гідродинаміку (CFD) для моделювання руху крапель різного розміру, грунтуючись на більш ранніх роботах дослідників з Азії, опублікованих після епідемії атипової пневмонії, повідомляє Corona 24 news.

Найбільші краплі найчастіше заражають когось іншого, але вони також досить швидко падають на землю.

Менші краплі затримуються в повітрі довше, але дотепер незрозуміло, який ризик зараження вони несуть, наголошує Блокен.

Наукове моделювання показало, що дві людини, які йдуть або бігають пліч-о-пліч в спокійну погоду, мають невеликий ризик зараження, якщо вони витримують двохметрову відстань.

Навіть якщо вони не знаходяться поруч одне з одним, ризик залишається низьким, поки одна людина не знаходиться безпосередньо позаду іншого.

Але як тільки одна людина опиниться в так званому повітряному сліді бігуна, велосипедиста або людини, яка енергійно йде, вона потрапить в хмару мікрокрапель, які тягнуться в цьому потоці позаду них, подібно до хвоста комети.

Такий потік повітря завжди утворюється позаду людини, що рухається.

Спортсмени розглядають це явище таким чином: якщо ви біжите в потоці іншого бігуна, це зменшує опір повітря, який необхідно подолати.

Така позиція вигідна для того, хто біжить попереду, але є небезпечною для того, хто позаду.

Крім того, має значення не лише швидкість, з якою рухається людина попереду, але і швидкість, з якою рухається той, хто слідує за нею чи планує її обігнати: підійшовши занадто близько і швидко, пішохід, що позаду, може збирати великі частинки повітря з коронавірусом.

Також варто враховувати наявність вітру.

Рух "в хвості" у того, хто попереду, несе максимальний ризик, тоді як рух на одній лінії (збоку) і по діагоналі зменшує його.

Варто зазначити, що ці результати не пройшли звичайну академічну перевірку.

Автори намагалися надати доступ до результатів дослідження якомога швидше зважаючи пандемію і важливість будь-яких нових даних, які можуть допомогти іншим членам наукового співтовариства.

Зараз вчені подають заявку на фінансування і працюють над публікацією дослідження.

Теги за темою
Коронавірус пандемія епідемія коронавірусу дослідження наука
Джерело матеріала
loader
loader