Міністр фінансів розповів про дві вимоги МВФ, що залишились
Міністр фінансів розповів про дві вимоги МВФ, що залишились

Міністр фінансів розповів про дві вимоги МВФ, що залишились

Міністр фінансів розповів про дві вимоги МВФ, що залишились - Фото 1

Для угоди з Міжнародним валютним фондів про нову програму макрофінансової допомоги на 5,5 мільярда доларів залишилося виконати два prior actions: прийняття закону про ринок землі і проект закону 2571 про екс-власників збанкрутілих банки.

В уряді очікують, що на це піде 1-2 тижні.

Про це заявив міністр фінансів Ігор Уманський повідомляє НВ Бізнес.

"Ситуація щодо ринку землі вже є на порядку денному, всі бачать, що там з чотирьох тисяч поправок, залишилося сімсот з чимось, і є очікування у Верховній Раді, що в найближчий тиждень є можливість закрити це питання", — сказав він.

— Є проблемне питання, останнього prior action — це закон про банки, який робить неможливим нанесення шкоди публічним фінансам від колишніх власників банків, які свого часу були виведені Національним банком.

Чув, що цей закон спрямований проти однієї людини (Коломойського — ред.), насправді, це певна маніпуляція, тому що ми розуміємо, що коли з ринку було виведено понад сто банків, то це загальна норма, яка стосується всієї системи і не тільки по тих рішеннях, які були в минулому".

За словами Уманського, зараз основним переговорником з доопрацювання остаточної версії проекту закону 2571 є міністр юстиції Денис Малюська.

"За його очікуваннями, максимум за тиждень вони вийдуть на остаточну редакцію тексту цього законопроекту.

Яким він буде, проаналізуємо, коли він буде узгоджений з боку України і МВФ, — сказав міністр.

— Завдання групи юристів під керівництвом міністра юстиції дуже просте, вони повинні знайти максимально конструктивну формулу цього тексту.

Для мене важливо, щоб цей текст був вже через тиждень у керівництва країни, після чого ми зможемо вже рухатися далі з цим текстом.

Потрібно поставити крапку на цьому етапі в цьому питанні з МВФ", - резюмує міністр.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україні лишається виконати ще 2 вимоги Міжнародного валютного фонду для отримання 5,5 мільярдів доларів траншу макрофінансової допомоги.

Уряд планує зробити це за 2-3 тижні.

2 березня повідомлялось, що Комітет Верховної Ради спільно з Кабінетом міністрів працюють над компромісною для МВФ версією законопроєкту про заборону повернення банків-банкрутів екс-власникам.

Як заявляв радник Кабінету міністрів з економічних питань Олексій Мушак, Верховна Рада може ухвалити у другому читанні законопроєкт про ринок сільгоспземель 19-20 березня, депутатам залишилось розглянути 720 правок.

Bloomberg повідомляв, що переговори України з Міжнародним валютним фондом затягуються в тому числі через відставку уряду Олексія Гончарука.

Наразі Міжнародний валютний фонд відзначає активний діалог з Україною за новою програмою фінансування на 5,5 мільярда доларів, але не може назвати можливі терміни її затвердження.

7-го грудня Міжнародний валютний фонд попередньо узгодив програму фінансування України на 5,5 мільярда доларів на три роки.

У заяві МВФ зазначається, що програму ще має затвердити Рада директорів МВФ, а рішення залежатиме від виконання Україною низки невідкладних дій.

11 грудня уряд зареєстрував "антиколомойський" законопроєкт №2571 про заборону повернення банків-банкрутів екс-власникам.

Згодом фінансовий комітет ради змінив текст законопроєкту, але як повідомляли ЗМІ, оновлену версію не погодив МВФ.

Міністр фінансів Оксана Маркарова раніше заявляла, що у України є шанс випуститися з програми МВФ з 2023-го року.

МВФ — Україні: політична підтримка зараз, а транш — потім.

Економічна правда.

Теги за темою
МВФ Мінфін
Джерело матеріала
loader
loader