/http%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2017_07%2F1499431037-3066-reuters.jpg)
США блокували у Радбезі ООН заяву щодо перемир’я Туреччини та Росії в Ідлібі
10:17, 07 березня 2020.
Світ.
10.
США не дали Москві заручитися підтримкою Радбезу ООН щодо її угоди з Анкарою щодо Сирії.
США блокували на засіданні Ради безпеки ООН заяву, що привітала домовленості з мирного врегулювання в Ідлібі, досягнутого президентом РФ Володимиром Путіним та турецьким лідером Реждепом Таїпом Ердоганом напередодні у Москві.
Про це пише DW з посиланням на AFP.
Американські представники назвали у кулуарах ООН таку заяву завчасною.
Таким чином, США не дали Москві заручитися підтримкою Радбезу ООН щодо її угоди з Анкарою щодо Сирії.
За словами постійного представника Британії в ООН Карен Пірс, досі залишається незрозумілим, як Росія і Туреччина збираються втілювати свої домовленості з мирного врегулювання у Сирії.
Незрозуміло, зокрема, хто саме контролюватиме режим припинення вогню.
Водночас німецький постпред при ООН Крістоф Хойсген зазначив, що спершу треба зачекати, аби побачити розвиток ситуації.
Найголовніше нині – це створення безпечних зон для мирного населення у Сирії.
Як повідомляв УНІАН, пізно ввечері 27 лютого внаслідок атаки сил режиму Башара Асада, підтримуваних Росією, у сирійській провінції Ідліб загинули понад три десятки військовослужбовців Збройних сил Туреччини.
У зв'язку з цим турецький президент Реджеп Таїп Ердоган провів нараду з безпеки.
За неофіційною інформацією, в країні можуть ввести воєнний стан.
Анкара вже пригрозила сирійському режиму "багаторазовою відповіддю" та обстріляла сирійський конвой.
Вона скликає екстрене засідання НАТО у відповідь на загибель своїх військових.
Після цієї атаки Туреччина прийняла рішення не стримувати потік сирійських біженців до Євросоюзу.
Днями Путін та Ердоган за підсумками двосторонньої зустрічі в Москві домовилися про режим припинення вогню в сирійській провінції Ідліб, воно набуде чинності після 00:00 6 березня.

