Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів про "дивовижну схему" у боротьбі з підробленими ліками, яку було виявлено разом із Міністерством економіки.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
"Ми разом з Мінфіном, Мінекономіки та іншими органами працюємо над електронною акцизною маркою.
Ми вийшли на елегантне рішення, яке дозволить запустити систему без значних інвестицій як збоку бізнесу, так і збоку держави.
Спочатку ми плануємо запустити цю систему на алкоголь, а потім — для ліків і деяких інших груп товарів (не обов'язково підакцизних).
У минулому році Асоціація виробників ліків, яка об'єднує найбільших гравців ринку, домовилася з державою про спільну боротьбу з підробками.
Асоціація в цьому зацікавлена, бо вони призводять до падіння продажів.
Держава — бо підробки несуть небезпеку для здоров'я громадян та призводять до неплатежів до бюджету", - розповів Дубілет.
За його словами, домовившись, компанії, що входять до Асоціації, витратили приблизно 1 млн доларів на розробку софту і вже були готові передавати його державі.
"І тут почалося щось дивне.
Несподівано держава каже Асоціації, що розроблений софт таки не потрібен.
Замість цього буде розроблятися інший софт — з б̶л̶е̶к̶д̶ж̶е̶к̶о̶м̶ блокчейном.
Як тільки я бачу десь в державних документах блокчейн, мій слух загострюється.
Запускається інвестиційний конкурс, в якому перемагає компанія з Гонконгу.
Компанія стверджує, що розробить софт за 369 млн грн і збирається повернути собі ці гроші через ліцензійні платежі від учасників ринку (ось це компанії, які вже витратили $1 млн на створення софта, напевно, здивувалися!).
Більш того, в Україні була створена ТОВ, співвласником якої стала ця компанія з Гонконгу", - додав міністр.
Також Дубілет повідомив, що ТОВ вже отримала від держави 20 млн грн фінансування, на які вона і повинна була розробити цей софт.
Окремо він зазначив, що один із членів комісії, який ухвалював інвестиційне рішення, є близьким родичем політика з попереднього уряду, якого ЗМІ звинувачують у дуже схожій схемі в іншій галузі.
"Там, щоправда, був не Гонконг, а інший офшор", - уточнив міністр, запевнивши, що нині до НАБУ подано заяву з усіма прізвищами й документами.
За словами чиновника, коли він вперше дізнався про перукарню в приміщенні уряду, то подумав, що це розіграш.