Прес-служба "Опозиційної платформи - За життя".
ins{.
Уряд обдурило країну, заявивши про те, що тарифи на опалення знижені.
Про це заявив співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко.
"Кабмін безсовісно обманюють людей, кажучи про виконання своїх обіцянок.
Зовсім недавно прем'єр розповідав, що тарифи на тепло вже знизилися від 5% до 35% залежно від регіону, і це буде відображено в платіжках за січень.
Ми ж бачимо за фактом зовсім іншу картину.
Так, згідно з даними Держстату, в середньому по Україні тариф на природний газ для населення зріс на 10,7%, а тариф на тепло знизився всього на 2,5% (січень 2020 р.
порівняно з груднем 2019 р.).
І це підстава для того, щоб ще раз поставити питання про відставку уряду", – цитує Бойка прес-служба партії.
За його словами, Кабмін цілеспрямовано скорочує фінансування системи житлових субсидій та кількість сімей їх отримують.
У грудні 2019 р.
субсидію отримували 3,284 млн домогосподарств, що на 16% або на 632 тис.
сімей менше порівняно з аналогічним місяцем 2018 р.
"Влада пояснює такі тенденції зростанням добробуту громадян.
Хочеться відповісти наступне: як у людей зросло добробут, вони добре знають самі, йдучи в магазин за продуктами, на пошту за пенсією і дістаючи з поштової скриньки платіжки.
Якби в дійсності поліпшувалася платіжна дисципліна, то заборгованість населення по комуналці знижувалася б або як мінімум не росла.
Насправді за грудень 2019 р.
борги українців за спожиті комунальні послуги та електроенергію зросли на 2,6 млрд грн., за опалення – на 1,5 млрд грн., за газ – на 1,7 млрд грн.
З початку опалювального сезону (жовтень 2019 р.) заборгованість зросла майже на 25%, або на 12,7 млрд грн", – зазначив політик.
"Зберігаючи необґрунтовано високі енергетичні тарифи і знижуючи фінансування системи житлових субсидій, уряд веде сектор житлово-комунальних послуг до колапсу, перекладаючи все більший фінансовий обсяг за підтримання цієї сфери в працюючому стані на місцеві влади.
Це необхідно зупинити.
Необхідно відновлення колишніх правил надання субсидій та збільшення їх фінансування, а також повний перегляд практики формування тарифів.
І необхідно передати керівництво економікою та сферою ЖКГ в руки професіоналів, які розуміють, що і навіщо потрібно робити", – резюмував Бойко.