З 1 лютого почала діяти програма кредитування для малого та середнього бізнесу, для запуску якої був прийнятий закон “Про внесення змін до Закону України” Про Державний бюджет України на 2020 рік “щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва”.
Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на сайт Кабінету Міністрів, законопроект передбачає збільшення надходжень до спеціального фонду державного бюджету.
Loading...
Доступні кредити 5-7-9%” для малого та середнього бізнесу дозволять учасникам отримати до 1.5 млн грн доступного кредиту під 5,7 або 9% для створення або розширення власного бізнесу.
За попередніми оцінками, близько 50 тисяч позичальників зможуть взяти участь в цій програмі вже в 2020 році.
На думку експертів, програма кредитування сприятиме розвитку інноваційних і ефективних підприємств і збільшить доходи в державний бюджет України, що своєю чергою забезпечить безперебійне фінансування програми.
Про старт програми написав своїй сторінці в Facebook прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
Він зазначив, що кредити видаватимуться в розмірі до 1,5 млн грн терміном на 5 років під 5% річних, якщо передбачається виручка до 25 млн грн і створюються мінімум два робочих місця, під 7% річних для бізнесу з виручкою до 25 млн грн , який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка буде знижена на 0,5%, і під 9% річних для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.
При цьому від самого бізнесмена потрібно 20% власних коштів від усіх витрат.
Фінансуватися будуть проекти в будь-якій сфері: енергетиці, освіті, охороні здоров’я, транспорті і так далі.
Закон передбачає збільшення надходжень до спеціального фонду державного бюджету за рахунок надходжень від дострокового погашення векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, виданих фондом в обмін на облігації внутрішньої державної позики.
А тим часом банківські установи в грудні 2019 року встановили процентні ставки за новими кредитами для населення в національній валюті на рівні 35,5% річних, що на 3,6 в.
вище, ніж у грудні 2018 року (31,9%).