Національний банк України, який з 31 січня знизив облікову ставку – до 11% річних, прогнозує, що протягом більшої частини 2020 року інфляція буде перебувати нижче діапазону 5% ± 1 п.
п., але повернеться в його межі в кінці року.
Також НБУ зберіг прогноз зростання ВВП на 3,5%.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні НБУ.
“Уповільнення інфляції, за оцінками НБУ, триває.
Починаючи з січня і протягом більшої частини року вона буде нижче цільового діапазону 5% ± 1 п.
Однак вона прискориться в IV кварталі і складе 4,8% за підсумками 2020 року”, – йдеться в ньому.
Loading...
Цьому сприятиме низка факторів.
По-перше, торішня ревальвація гривні продовжить відображатися на вартості імпортованих товарів та товарів з високою часткою імпорту в собівартості.
По-друге, збереження відносно невисоких цін на енергоносії на світових ринках буде стримувати подорожчання палива на внутрішньому ринку.
По-третє, продовольча інфляція при відсутності шоків пропозиції буде незначною завдяки очікуваному поліпшенню врожайності овочів і фруктів.
У той же час трохи вище, ніж в минулому році, будуть темпи зростання адміністративно регульованих цін, перш за все через подальше приведення акцизів на алкогольні і тютюнові вироби до європейських рівнів.
У 2021-2022 інфляція внаслідок пом’якшення монетарної політики буде перебувати на рівні середньостроковій мети 5% ± 1 п.
До слова, аналітик компанії «Альпарі» Максим Пархоменко прогнозує, що в Україні курс долара може знову піти вниз через новий аукціон з продажу облігацій внутрішньої державної позики.
Повноцінна економічна криза може виникнути на тлі: виборів у США, народних хвилювань в Латинській Америці, торговельних війн, а також ескалації відносин на Близькому Сході.
Українські експерти відзначають, що ризики у світовому масштабі актуальні і для України.
Додамо, що в Національному банку вважають, що в 2020 році курс гривні може коливатися в обидва боки, в тому числі у бік зміцнення.