Квартал для маріупольців у Білій Церкві та проєкти соціального житла – віцепрем’єр розповів про відбудову житла
Квартал для маріупольців у Білій Церкві та проєкти соціального житла – віцепрем’єр розповів про відбудову житла

Квартал для маріупольців у Білій Церкві та проєкти соціального житла – віцепрем’єр розповів про відбудову житла

Квартал для маріупольців у Білій Церкві та проєкти соціального житла – віцепрем’єр розповів про відбудову житла - Фото 1

Віцепрем’єр з відновлення України, Олексій Кулеба, розповів про прогрес і плани відбудови Київщини та інших регіонів. Він також анонсував, що найближчим часом виберуть громади для будівництва муніципального житла для оренди.

За його словами вже відновлено більше 23 тисяч об’єктів Київщини – 75% від усіх руйнувань в області. Це житло, школи, лікарні та інфраструктура. Більше 15 500 родин на Київщині отримали компенсації за пошкоджене житло через програму єВідновлення, ще три з половиною тисяч родин — за зруйноване. Найбільш пошкоджена місцевість — Бородянка, відновлена на 72% (це майже 600 об’єктів з 825 зруйнованих).

Також Олексій Кулеба, анонсував, що у Білій Церкві побудують квартал для маріупольців, який поєднає муніципальне орендне житло і пільгову іпотеку для тих, хто хоче купити квартиру. Підготовка проєкту вже завершена і лише очікують рішення щодо старту будівництва, зокрема планується побудувати 1546 квартир на десяти га за кошти Маріупольської міської ради у районі Залізничного селища. Відомо, що в Білоцерківській громаді живуть 184 родини з Маріуполя.

Читайте також: Чим займається Державне агентство відновлення? Говоримо з його очільником Сергієм Сухомлином про соціальне житло, інфраструктуру та бюрократію

Нагадаємо, що на початку червня стартував експериментальний проєкт створення фонду муніципального орендного житла. Олексій Кулеба зазначив, що перші десять громад, де побудують таке житло, виберуть через відкритий конкурс разом з ЄІБ до кінця серпня. Є підтвердження підтримки від Європейського інвестиційного банку та Єврокомісії.

Читайте наше інтерв’ю з економістом ЄІБ про соціальне житло за посиланням.

Для відбору громад враховуватимуть кількість зареєстрованих ВПО, наявність земельних ділянок, планування території, інженерні мережі, а також готовність громад співфінансувати та залучати міжнародну допомогу.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!

  • #відбудова
  • #Київ
  • #київщина

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала
loader