/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2Fb602d3e7b568c57217c1a310a7b6d146.jpg)
У Києві відбувся вечір памʼяті Миколи Хвильового
Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Діана Польова.
У київському Будинку кіно вшанували пам'ять визначного діяча української інтелігенції 1920-1930-х років та одного з засновників пореволюційної прози Миколи Хвильового, який 13 травня 1933 року вчинив самогубство на знак протесту проти радянського тоталітарного режиму.
Доктор історичних наук Юрій Шаповал зазначає, що Хвильовий був представником того покоління, яке вірило в революційні ідеали, і хотіло створити світ справедливості, та у якому є місце Україні.
"Хвильовий був речником розстріляного відродження, одним із найпотужніших. В цьому полягала його трагедія, тому що влада йому не дозволила б ніколи очолити цей процес українізації, не дозволила б йому самореалізуватись так, як він того хотів. З цього виникла ситуація, коли за ним почали стежити, і його почали підозрювати у якихось приготуваннях заколотів проти влади", - розповідає Шаповалов.
Як говорить доктор історичних наук, Хвильовий відчуваючи небезпеку від спецслужб, покінчив життя самогубством. А диктатор Йосип Сталін особисто написав листа до партійних керівників України, в якому критикував саме Миколу Хвильового - що було знаком того, що він був неймовірно значущою фігурою для України.
- 13 травня до Дня матері в Національній опереті України представили аудіовізуальний проєкт "Колискова. В обіймах війни" у форматі фотопортретів, що розповідає історії жінок, чиє материнство зазнало змін через війну.
