Угорщина – лідер з будівництва сонячної генерації. А що з іншими країнами?
Угорщина – лідер з будівництва сонячної генерації. А що з іншими країнами?

Угорщина – лідер з будівництва сонячної генерації. А що з іншими країнами?

Угорщина – лідер з будівництва сонячної генерації. А що з іншими країнами? - Фото 1

Завдяки програмі тарифів на подачу енергії Угорщина стала лідером у використанні сонячної енергії. У 2024 році сонячна енергія становить чверть усієї електрики країни, порівняно з 2% у 2018 році, пише The Progress Playbook.

Загалом статистика наступна:

  • Чилі, яке відмовляється від вугілля швидше за інші країни, що розвиваються, зайняло друге місце. Тут частка сонячної енергії зросла з 6% до 22% за шість років
  • Слідом йдуть Люксембург – 22%
  • 19% у Кіпра та Литви
  • Нідерланди та Австралія по 18%
  • Сальвадор – 17%
  • Німеччина з Португалією по 15%

Австралія лідирує за кількістю сонячної енергії на душу населення — 1866 кВт·год, а Китай має найбільший у світі парк сонячних панелей — 887 ГВт на кінець 2024 року.

Сонячна енергія складає 32% енергетичного міксу Каліфорнії, і, якби Каліфорнія була окремою країною, вона могла б бути п’ятою за величиною економікою у світі. У Неваді та Південній Австралії сонячна енергія становить 30% від загального споживання енергії.

Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що до 2033 року сонячна енергія стане найбільшим джерелом електрики у світі.

Проте існує проблема: сонячна енергетика розвивається швидше, ніж можуть адаптуватися енергетичні мережі. У деяких країнах, від Каліфорнії до Угорщини, органи влади починають зменшувати підтримку цієї технології, оскільки вона витісняє інші джерела енергії вдень і знижує ціни на електрику, іноді навіть до негативних значень.

Зазначимо, що до початку повномасштабного вторгнення у 2022 році частка сонячної енергії в енергетиці України становила близько 6%. У 2024 році уряд затвердив програму, згідно з якою до 2030 року планується досягти таких показників: 33% у системах теплопостачання та охолодження, 29% у виробництві електроенергії та 17% у транспортному секторі. Тобто в середньому, щоб сонячна енергія становила чверть усієї електрики країни, як зараз в Угорщині.

Нагадаємо, що заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук анонсувала, що до кінця 2025 року сонячні панелі з системами зберігання енергії встановлять на всіх громадських будівлях в Україні.

  • #Сонячна енергія

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Джерело матеріала
loader