Як зробити своє життя більш екологічним і не відмовляти собі у задоволенні
Як зробити своє життя більш екологічним і не відмовляти собі у задоволенні

Як зробити своє життя більш екологічним і не відмовляти собі у задоволенні

У сучасному світі природоохоронна повістка стала чимось набагато більшим, ніж просто модний тренд. Питання дбайливого ставлення до довкілля — це відповідальність кожної людини. Ексклюзивно для ELLE.UA екологиня, ексзавідувачка еколого-просвітницького відділу та відділу інформації Одеського зоопарку, членкиня Всеукраїнської екологічної ліги Анна Білякова розповідає, як зробити своє життя більш екологічним і при цьому не відмовляти собі у задоволенні.

Ми багато беремо у природи. А тому для збереження балансу, не менше маємо їй і компенсувати. Таке відповідальне споживання може бути стильним, приємним і навіть вигідним.

Як легко інтегрувати екологічні звички у повсякденність

Екологія вдома

Щоденні побутові задачі можуть працювати на користь планети. Для цього потрібні такі заходи: скорочення та грамотне сортування відходів, раціональне використання ресурсів, вибір на користь альтернативних засобів побутової хімії та багато іншого. На щастя, сучасна індустрія дає змогу обрати якісні органічні засоби, які будуть зручними та ефективними, водночас тішачи споживача приємним запахом, стильним пакуванням і доступною ціною. Тому вибір на користь захисту природи зовсім не означає, що вам доведеться в чомусь обмежувати себе й задовольнятися малим. Зовсім навпаки.

Існує безліч лайфхаків, завдяки яким кожна людина може перетворити свої повсякденні справи на операцію з охорони планети. 

Як зробити своє життя більш екологічним і не відмовляти собі у задоволенні

  • Одноразовий пластик — це антитренд. Тож пляшка для води, термогорнятко, шопер з органічної бавовни з ефектним принтом замість пластикового пакета тощо можуть стати вашими стильними аксесуарами та цікавим доповненням образу. А цей образ буде мовити: «Я дбаю».
  • Економія води та електроенергії — це просто для вас і важливо для природи. Вимикаючи воду щоразу під час чищення зубів, можна заощадити близько 6 літрів за один ранковий догляд. А заміна лампочок у будинку на енергоефективні світлодіодні стане простим способом для споживання меншої кількості енергії.
  • Компостування — дуже важливе для природи. Якщо є така можливість, то слід використати цей шанс. Органічні відходи перетворюються на корисний ґрунт, а не заповнюють звалища. До того ж стильні домашні компостери — це вже не щось «з дачі», а модний гаджет, що має сенс.
  • Монстера у кутку кімнати — це не просто тренд із Pinterest, а ще й особистий маленький ліс. Зелені рослини вдома є чудовими природними очищувачами повітря.

рослини вдома

Екологія у власній шафі

Сучасна мода дедалі більше схожа на важливий маніфест. Вона багато означає і багато говорить про людину. Екологічний спосіб життя ніяк не суперечить нашому прагненню дотримуватися модних тенденцій та бути стильними, він просто вчить ретельно робити вибір. Такий усвідомлений підхід допомагає придбати речі з повагою та відчуттям цінності, віддавати перевагу якості, а не кількості. Ви можете купувати те, що буде з вами довгі роки, не ігнорувати вторинне використання, а також звертати увагу на бренди зі стійкою природоохоронною філософією.  Підтримуйте тих, хто шиє етично, не тестує на тваринах, не використовує агресивну хімію. Так ви будуєте «ринок нової естетики». Бути стильною і дбайливою до всього живого — це ідеальне поєднання.

Екосвідоме харчування

Вирушаючи до супермаркету за продуктами, ми продовжуємо нести природоохоронну місію. По-перше, беремо із собою стильний шопер, про який уже згадували раніше, і складаємо туди ретельно обрані товари. Вибір на користь органічних якісних продуктів з мінімальним переробленням — чудова ідея. Наприклад, ви знали, що сезонні фрукти та овочі потребують значно менше витрат ресурсів на виробництво й транспортування? Слід також звертати увагу на пакування. Найкращий вибір — біорозкладні матеріали або відсутність в цілому. Для професійних екошанувальниць підійде шопінг з власною тарою. Це як прийти з власним келихом на дегустацію: трохи епатажно, зате усвідомлено.

корисне харчування

Beauty-екологія

Індустрія краси також може бути щадною і дбайливою стосовно планети. На щастя, багато косметичних корпорацій вже діють під слоганом «без тестів на тваринах» і впевнено йдуть далі природоохоронним шляхом. А ви можете віддавати перевагу багаторазовим тканинним дискам для очищення обличчя, косметиці зі змінними блоками, що мінімізує використання пластику та інших матеріалів, засобам із натуральним складом.

Екодозвілля 

Відпочинок та самоосвіту також можна реалізовувати з турботою про все живе. Поділюсь деякими секретами:

  • Користуючись інтернетом, можна використовувати пошукові системи, такі як Ecosia. Вони витрачають дохід від реклами на посадку дерев. Просто змінюєте пошуковик і перетворюєте інтернет-серфінг на посадку лісу.
  • Збираючись на прогулянку, візьміть із собою рукавички та маленький мішечок, зберіть трохи сміття. Навіть декілька обгорток — це вже важливий внесок. Такий захід має назву  plogging — комбінація прогулянки та прибирання. Якщо зробити це звичкою та залучити друзів, то буде менше сміття у зелених зонах, а у вас — приємне почуття задоволення собою.
  • Коли хочеться просто відпочити з улюбленою книгою та піти спати, можна організовувати «тиху годину» для техніки. Відключайте на ніч зарядки, Wi-Fi-роутер та інші пристрої.

Екологічний стиль — це не про обмеження, а про найліпший вибір. Він додає нової якості вашому життю, допомагаючи зберегти природу, а також насолоджуватися її дарами відповідально. Екожиття — це про задоволення з доданою вартістю: естетикою, етикою й глибоким сенсом.


Джерело матеріала
loader