Spotify в 2024 році заплатив рекордні $10 млрд роялті музичним виконавцям
Spotify в 2024 році заплатив рекордні $10 млрд роялті музичним виконавцям

Spotify в 2024 році заплатив рекордні $10 млрд роялті музичним виконавцям

Про це йдеться на сайті Spotify.

"Наша виплата в розмірі $10 млрд є найбільшою в історії музичної індустрії - це більше, ніж будь-яка окрема роздрібна мережа коли-небудь виплачувала за рік, і це більш ніж у 10 разів перевищує внесок найбільшого магазину звукозаписів у розпал ери компакт-дисків", - стверджує стримінговий сервіс.

Зазначено, що тепер загальні виплати Spotify з початку його роботи 2008 року досягли $60 млрд. 

Компанія водночас наголошує, що в 2014 році музична індустрія досягла найнижчої точки - тоді світові доходи від записаної музики становили лише $13 млрд. У той час щорічний внесок Spotify становив близько $1 млрд, а сам сервіс мав близько 15 млн передплатників.

Акцентується: якщо 10 років тому найкращий виконавець на Spotify заробив трохи більше $5 млн, то станом на сьогодні цей поріг подолали понад 200 виконавців.

За словами сервісу, музикант, який посідав 100 000-не місце в рейтингу за кількістю виплачених роялті, отримував менше $600, однак сьогодні артист на аналогічній позиції заробляє $6 тис.

Водночас за цей період зріс гонорар 10 000-го виконавця на Spotify: із $34 тис. до $131 тис.

Також Spotify стверджує, що торік майже 1,5 тис. музичних виконавців заробили понад $1 млн роялті від нього.

Натомість видання Variety пише, що Spotify, як і більшість стримінгових сервісів, виплачує кошти правовласникам - це зазвичай лейбли та музичні видавництва. Вони потім і розподіляють гроші між виконавцями й авторами пісень, забираючи свій відсоток і розподіляючи інші відсотки між продюсерами чи музичними дистрибʼюторами.

"Тому будь-яке уявлення про те, що кожен з цих 1500 артистів заробляє 1 мільйон доларів на рік (або більше) від Spotify, не кажучи вже про всі потокові сервіси, є вкрай неточним", - акцентують у матеріалі.

Також Variety наводить результати дослідження MIDIA Research, яке показало, яким чином розподіляють кошти за  кожне прослуховування музичної композиції.

Відповідно до нього, 56% грошей отримує сторона, що займається записом (зокрема лейбл, дистрибʼютор та виконавець); 30% - стримінговий сервіс; решту 14% - сторона, яка займається записом трека (включаючи лейбл, дистрибʼютора та виконавця). 

  • Стримінгові сервіси склали списки найпопулярніших пісень і виконавців серед українців за 2024 рік. І на Spotify, і на Apple Music найпопулярнішим треком став Teresa & Maria.


Джерело матеріала
loader