CEO Sigma Software розповів про шведський підхід до ведення бізнесу – в чому його переваги
CEO Sigma Software розповів про шведський підхід до ведення бізнесу – в чому його переваги

CEO Sigma Software розповів про шведський підхід до ведення бізнесу – в чому його переваги

Співзасновник і CEO IT-компанії Sigma Software Валерій Красовський розповів про шведський підхід у веденні бізнесу, чим саме він йому імпонує та чи можуть його застосовувати більше українських компаній.

Валерій Красовський, Швеція, колажВалерій Красовський розповів про переваги шведського підходу до ведення бізнесу. Фото: Facebook / Valery Krasovsky, Depositphotos

Це й не тільки обговорили у свіжому епізоді проєкту Business Breakfast від Forbes. Красовський пояснив, що компанію Sigma Software у 2006 році придбала шведська Sigma, яка є частиною родинного конгломерату Danir. Тому деякі компоненти шведського підходу до ведення бізнесу стали тут уже звичними.

Насамперед Красовський відзначив, що у Швеції рішення завжди ухвалюють демократично. Він навів приклад, що якщо четверо з п’яти членів правління голосують за певний підхід чи розв’язання питання, а один не погоджується із запропонованим варіантом, тут не вирішуватимуть більшістю.

«Ці четверо людей будуть обговорювати й доводити, що їхня думка правильна, і поки людина, яка не згодна, не погодиться з їхнім рішенням, його не ухвалять. Навіть якщо це потребувати багато часу. Вони дуже обережно ставляться до того, що люди думають, і не хочуть переламувати їхні особисті думки – вони завжди хочуть домовитися. Це треба розуміти», – пояснив Красовський.

Читайте також: Пів сотні нових клієнтів. CEO Sigma Software розповів про контракти й роботу у війну

Водночас потрібно усвідомлювати: якщо замовник зі Швеції говорить, що рішення, яке ви пропонуєте, не зовсім те, на яке він розраховував, насправді це означає інше. А саме: це зовсім не те, що потрібно. До прикладу, замовники зі США прямолінійніші. За словами Красовського, вони говорять саме те, що мають на увазі. Шведи ж дуже обережні у своїх висловлюваннях, дуже уважно ставляться до кожної людини.

Друга варта уваги компонента шведського підходу – децентралізація. До прикладу, до складу холдингу Danir входить багато компаній і всі вони самостійні – їм не нав’язують того, що і як вони мають робити.

«Це якраз і дозволило (Danir – ред.) розвинутися з невеличкої компанії, яку заснував Ден Олофссон, до холдингу, у якому працюють 10 тис. людей у різних галузях бізнесу», – зауважив Красовський.

Чи можна в Україні активно використовувати шведський стиль ведення бізнесу? Красовський зазначив, що в Україні багато різних бізнесів, і їхнє ставлення до багатьох речей також різне. Звісно, дещо спільне з шведами в українців є, але все ж він вважає, що ми прямолінійніші і в цьому маємо більше схожі на американців.

  • Нагадаємо, раніше Валерій Красовський розповів, скільки фахівців Sigma Software мають бронювання від мобілізації.
Джерело матеріала
loader