Брюссельський архітектурний дует Brasebin-Terrisse спроєктував павільйон автобусної зупинки з будівельного сміття для Талліннської архітектурної бієнале, повідомляє Dezeen.
Проєкт No Time to Waste («Не гаймо часу/Немає часу на сміття») зроблено переважно з відходів, які залишилися з будмайданчиків в Естонії: викинутої тротуарної плитки, шматків каменю та цегли.
Ідея полягає в перевертанні архітектурного процесу — аби дизайн визначався матеріалами, що є в наявності, а не навпаки. Відповідно, автори не знали, як виглядатиме результат. Дизайн скеровувався радше загальними принципами, аніж чітким планом.
Проєкт зіткнувся з труднощами в отриманні остаточного дозволу на будівництво від муніципалітету влади Таллінна, адже ділянка перебуває у державній власності. Дозвіл зрештою отримали за день до офіційного відкриття бієнале дев’ятого жовтня. Тож будівництво розпочалося негайно і завершилося наприкінці минулого тижня.
Павільйон складається з двох габіонів, заповнених щебенем та односхилого даху з гофрованого металевого листа, покладеного на дерев’яні балки, що тримаються на сталевих стовпах. Під ним розташовано прості дерев’яні сидіння.
Крім сміття, для проєкту придбали габіонні каркаси, шурупи та дві клеєні балки. Обшивку даху, сталеві стовпи та дерев’яні балки купили на секонд-хенді.
Спершу передбачалося, що зупинка буде 45 метрів у довжину, але зрештою вона вийшла шестиметровою. Павільйон лишатиметься на зупинці принаймні два роки. Потім, можливо, збудують повнорозмірне накриття.
Журі бієнале відібрало проєкт No Time to Waste як один із переможців. Виявилося, що він найповніше відображає тему виставки — «Ресурси для майбутнього».
«Це був єдиний проект, який заявив про відкритий результат — мовляв, ми не пропонуємо форму інсталяції, ми готуємося до того, що приїдемо в Таллінн, протестуємо місцеву ситуацію і після цього розробимо форму, яка буде задана при виконанні робіт», — зауважила головна кураторка Ангеліна Старкова.
- #Архітектура
- #будівельне сміття
- #Зупинка громадського транспорту
- #Таллінн
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті