Михаил Поплавский
Михаил Поплавский
287

Михаил Поплавский

Поплавський Михайло Михайлович: “юний орел” українського шоу-бізнесу, колишній нардеп та співочий ректор

Поплавський Михайло Михайлович – ректор Київського університету культури і мистецтв, співак, продюсер, бізнесмен, колишній народний депутат, а віднедавна ще й популярний тіктокер – Михайло Михайлович спробував себе у багатьох амплуа і, попри вік, продовжує творчі експерименти.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання

Біографія

Михайло Михайлович Поплавський народився 28 листопада 1949 року в селі Мечиславка Ульяновського (нині Благовіщенського) району Кіровоградської області. 

Сім’я

Батьки співочого ректора – Михайло Романович та Меланія Григорівна – були колгоспниками. Михайло Поплавський з юних літ допомагав їм у колгоспі.

Своє особисте життя Поплавський не любить обговорювати, тому у ньому багато невідомого.

Перший шлюб

Є інформація, що Поплавський був двічі одружений. З першою дружиною Людмилою Глімбієвською він прожив недовго, хоч говорять, що заради нього вона покинула іншого чоловіка, який, між іншим, був на той час директором клубу. 

Людмила й Михайло одружилися в 1973 році, але щастя протривало всього кілька місяців, далі через круті характери подружжя не вживалося. Через півтора року стався розрив. Михайлу на час одруження було 24 роки, Люді – 20. Вона була медсестрою в фельдшерському пункті.

Зараз Людмила так само працює медсестрою, має доньку від другого шлюбу, якій Поплавський допоміг вступити до київського вишу. Однак з колишньою дружиною він не спілкується.

Другий шлюб

Друга дружина Поплавського – теж Людмила. І вона не стала його супутницею на все життя. Пара розлучилася у 2009 році. Разом вони прожили немало – три десятки років. Михайло та Людмила мають спільного сина Олександра (народився 1982 року). 

Людмила та син Олександр зовсім не публічні люди. Відомо, що Олександр дивом вижив у ДТП більше десяти років тому. Потім він одружився. На весіллі був і Михайло Поплавський.

Інші жінки Поплавського: були вони чи ні

Поплавському приписували багато романів з коханками, однак достеменно ніхто нічого не знав. Якось його підловили з молодою блондинкою, з якою він регулярно покидав роботу. Ширилися чутки, що це його коханка, але скоро стало відомо, що це помічниця Поплавського – чутки стихли.

Михайло Поплавський не відкидає того факту, що має позашлюбних дітей. В інтерв’ю Дмитру Гордону він розповів, що у студентські роки він жив у гуртожитку, де на кожного хлопця було з десяток дівчат. Поплавський говорить, що офіційно має одного сина, а щодо неофіційних дітей додає, що двоє схожі на нього, а решта на своїх мам. Жартує ректор чи ні, лишається тільки здогадуватися.

Цікаво, що в одній зі своїх пісень Михайло Михайлович співає: “А я - нормальний чоловік,/ Я люблю свою родину/ І ще жінок люблю усіх,/ Та головне: люблю свою дружину”.

Освіта

Михайло Поплавський має вищу освіту. Спершу він навчався в Горлівському професійно-технічному училищі. Вивчився на машиніста електровоза в 1968 році. Деякий час навіть працював за спеціальністю. Закінчив також училище культури.

Вищу освіту ректор здобув у Київському державному інституті культури. Його він закінчив з відзнакою в 1979 році. 

Має ступінь доктора педагогічних наук. Захистив дисертацію в 1991 році. Поплавський став першим (і єдиним) доктором наук в управлінні та економіці соціокультурної сфери.

Кар’єра

Робітничі професії Поплавського

Трудову діяльність Михайло Поплавський розпочав, навчаючись в школі. На той час це не було дивиною. Він працював у колгоспі, як і його батьки. Спершу був помічником комбайнера, потім муляром на будівництві доріг. 

Здобувши спеціальність машиніста електровоза в Горлівці, Поплавський працював за спеціальністю в Кіровську (нині Зарічне). 

“Клубна” кар’єра

Відслуживши в армії та відучившись в училищі культури, Поплавський влаштувався працювати в сільський клуб і швидко став його керівником. Клуб Великих Троянів завдяки Поплавському став кращим в області.

У 1973 році Михайло Михайлович пішов далі і очолив уже Ульяновський районний Будинок культури в Кіровоградській області. Далі життя Поплавського ще більше зав’язалося на творчості. Здобувши вищу освіту, він почав працювати у Республіканському домі народної творчості УРСР заступником директора. 

Від викладача до ректора

Михайло Михайлович Поплавський захистив кандидатську дисертацію, паралельно викладаючи в Київському державному інституті культури. Він поступово підіймався кар’єрними сходами від звичайного викладача до старшого, від доцента – до професора, завідувача кафедри і до декана факультету.

У 1993 році  Поплавський став ректором Київського державного інституту культури. Варто відзначити, що Михайло МИхайлович на той час був наймолодшим ректором в Україні. Тоді йому було 44 роки.

Поплавський міг стати навіть міністром культури, проте доля розпорядилася інакше. У результаті його зняли навіть із посади ректора. Однак Михайло Михайлович завжди мав велику підтримку серед студентів, тому після трьох судових процесів, у яких студенти активно відстоювали право ректора на посаду, він повернувся в крісло. 

У 1996 році Інститут культури в Києві отримав найвищий рівень акредитації за сприяння Михайла Поплавського. Ще через рік університет пережив нові трансформації – став називатися Київським університетом культури та мистецтв. Також розширилися та осучаснилися кафедри вишу, їх стало набагато більше. А в 1999 році Університет отримав статус Національного. 

Будучи ректором, Михайло Поплавський поламав усі стереотипи. Він показав, що людина, яка не вміє співати, може вийти на сцену й показати клас. У Поплавського це вийшло з іміджевою піснею “Юний орел”.

Творча діяльність

Михайло Поплавський – не тільки ректор, а й співак. Хоч сам Михайло переконаний, що співати не вміє, однак багато з його пісень стали дійсно популярними в Україні. 

Серед найвідоміших пісень Поплавського: “Кропива”, “Сало”, “Юний орел”, “Варенички мої”, “Мамина черешня”, “Український борщ”, “Я – українець”, “Час рікою пливе” та багато інших.

Пісні ректора близькі українцям, вони розкривають наші реалії, тому, очевидно, вони і здобувають любов публіки.

У 2008 році Михайло Поплавський був удостоєний звання Народного артиста України. І хоч він говорить, що він не співак, а ректор, який іноді співає, нагороду вважає заслуженою, оскільки він – людина з народу.

Виступи Поплавського відзначаються багатою хореографією, яскравістю, пишністю. На це цікаво дивитися. Також його концерти дуже вдалі із технічної сторони. Оцінюють спів Поплавського в Україні неоднозначно. Часто він стає героєм жартів з цього приводу, а дехто навіть переконаний, що Поплавський спеціально “запрошує” добровільно-примусово своїх студентів на концерти. 

Останнім часом Поплавський почав ще більше працювати творчо: знімає сучасні кліпи на вже не нові пісні, реєструється в популярних соціальних мережах, де просуває свою творчість. Так, недавно Поплавський став користувачем молодіжної мережі ТікТок. Там він, до речі, має успіхи – майже 250 тисяч підписників.

У 2021 році Михайло Поплавський зняв яскравий кліп на пісню “Сало” – одну з найулюбленіших в його репертуарі. У кліпі багато дівчат, сала й яскравості.

А в іншому хіті “Далі буде”, кліп на який з’явився теж у 2021 році, Поплавський приміряв на себе образ зухвальця: там він у шкірянці катає на байку молоду красуню.

Нові відеороботи Поплавського дуже відрізняються від його минулих робіт. Ректор намагається йти в ногу з часом та відповідати сучасним віянням і трендам у творчості. І це, на секундочку, в такому-то віці.

Продюсування

Крім ректорства та співу, Михайло Поплавський також музичний продюсер. Усе почалося із програми пошуку дитячих талантів “Крок до зірок”. Поплавський є її автором та генеральним продюсером. Поплавський продюсував і телепроєкт “Наша пісня”.

 Також Михайло Михайлович  очолює Фонд для обдарованих дітей України з однойменною назвою. 

Поплавський також створив шоу “Шеф-кухар країни”, куди запрошує відомих українців готувати страви.

Політична діяльність

Михайло Поплавський – людина, однозначно, творча. Проте політику він також не оминув.

Ще в 1998 році Поплавський балотувався в український парламент. Однак стати депутатом йому тоді не вдалося. Успіх прийшов до Поплавського в 2002 році. Тоді він став нардепом четвертого скликання Верховної Ради. У Раді Поплавський займався питаннями культури та духовності. Входив у фракції “Єдина Україна” та “Трудова Україна”. 

У 2004 році Михайло Поплавський очолив ГО “Об’єднання українців світу”. Тоді ж університет Поплавського приєднався до акцій громадської непокори. 

Через рік співочий ректор вступив у “Народну аграрну партію Литвина”. У 2006 році пішов знову у Верховну Раду, але не пройшов у п’яте скликання парламенту. Після того Поплавський облишив політичні амбіції.

Поплавський і кіно

Ректор і співак Михайло Поплавський спробував свої сили і в кіно. Так він мав ролі в картинах “Чорна рада” (2000 року), де зіграв писаря Вуяхевича, та в фільмі “Великі вуйки” – роль міністра інфраструктури.

Бізнес

Михайло Михайлович разом з братами Станіславом і Володимиром заснував мережу ресторанів “Отчий дім” у 1999 році. Однак це не єдиний бізнес-проєкт ректора.

У рідному селі Поплавський відкрив молочно-товарну ферму потужністю 5 т молока на добу.

Поплавський власник мережі ресторанів “Вареники”, “Батьківська Хата”, “Козак-холл”.

Крім цього, Поплавський реалізує бізнес-проєкт з виготовлення продукції під ТМ “Поплавок”. А синові ректора Олександру належить відоме в Україні підприємство “Ятрань”.  У 2016 році Поплавський реєструє два торгові знаки ковбаси: ковбаса “Ректорська” та ковбаса “Професорська”. 

У магазинах торгової марки “Поплавок” досить велике розмаїття продукції. Це і молочні вироби, і м’ясні, і свіжі овочі та фрукти.

Компромат

Сексистський скандал

У 2020 році Поплавський опинився в центрі сексистського скандалу. У сексизмі його звинуватила Уляна Супрун – колишня міністерка охорони здоров’я України. 

Супрун засудила відео Поплавського, які він публікував у мережі ТікТок. Так, на відео, за словами Супрун, Поплавський часто обіймає студенток, цілує їх, тримає в руках купу доларів і вихваляється цим. Також колишня міністерка підкреслила, що Поплавський навіть в інтерв’ю говорить, як сильно він любить молодих студенток й додає, що він “шалун”.

Уляна Супрун переконана, що в інших європейських країнах Поплавський вже б отримав кілька судових позовів через таку поведінку.

В одному із інтерв’ю Каті Осадчій Поплавський відверто заявив, що обожнює студенток, бо він велелюбний чоловік. Також він порадив всім чоловікам не закидати своє інтимне життя.

Фото матері на горілці

Михайло Поплавський у 2009 році випустив горілку, на етикетці якої розмістили фото його матері. Не всі сприйняли позитивно такий вчинок ректора й співака.

Скандали в університеті та підозра у шахрайстві

У 2014 році розгорівся знаменитий скандал навколо КНУКМ (у народі виш називають “Кульок”), ректором якого є Поплавський. Ректора звинувачували у шахрайстві.

Так, у Міносвіти заявляли, що Поплавський створив приватний навчальний заклад, куди зараховував студентів. Він отримував від них плату за навчання, а коли треба було видавати диплом – переводив студентів у державний виш. 

Тоді серед студентів піднялася паніка, бо всі, а особливо контрактники, переживали, що буде далі з навчанням. 

Статки

“Юний орел” Михайло Поплавський досить забезпечена персона. Ресторанний та аграрний бізнес приносять свої плоди. У 2002-2006 роках бізнес приносив Михайлу Михайловичу мільйони доларів. Тільки ресторани в місяць могли приносити від 2 мільйонів доларів. 

Також, за даними BIHUS.info, Михайло Поплавський має будинок на 1000 квадратних метрів, власне озеро та чимало землі. 

Вказується, що де-юре будинок ректору не належить, але фактично він там живе. 

Посилання

Офіційний сайт Михайла Поплавського

Фейсбук Поплавського

Інстаграм

Твіттер

ТікТок

Ютуб-канал Поплавського

Упоминания персоны