Найбільший покупець нафти РФ розробляє власне гігантське родовище
Найбільший покупець нафти РФ розробляє власне гігантське родовище

Найбільший покупець нафти РФ розробляє власне гігантське родовище

Китай, найбільший імпортер російської нафти, розпочав розробку нафтового родовища у Бохайській затоці на півночі країни. Про це пише «Главком» із посиланням на Reuters.

Китайська CNOOC розпочала видобуток на нафтовому родовищі Kenli 10-2 у Бохайській затоці, геологічні запаси якої оцінюються у 100 млн тонн, або близько 730 млн барелів.

«Державний нафтовий гігант країни заявив, що проєкт є найбільшим неглибоким літологічним родовищем нафти на шельфі Китаю. Він очікує, що піковий видобуток досягне близько 19 400 барелів нафтового еквівалента на день у 2026 році», – пише Reuters.

CNOOC володіє 100% акцій проєкту та є оператором.

Компанія планує пробурити 79 експлуатаційних свердловин, на родовищі видобувають важку сиру нафту. «Нове виробництво є частиною плану CNOOC зі збільшення загального видобутку на нафтовому родовищі Бохай до 40 млн метричних тонн нафти на рік», – повідомила компанія.

Це одна з найскладніших виробничих платформ у регіоні Бохай і перша великомасштабна платформа для термічного видобутку важкої нефти.

Як раніше повідомляла компанія, у 2024 році нафтове родовище Бохай видобуло понад 36 млн тонн, або близько 720 тис. барелів сирої нафти на день, що становить майже шосту частину загального видобутку нафти в Китаї та забезпечує більше половини річного зростання виробництва у країні.

Раніше стало відомо, що у липні доходи Росії від продажу нафти і газу можуть скоротитися приблизно на 37% порівняно з тим самим місяцем 2024 року.

Сполучені Штати Америки на Радбезі ООН звернулись до Китаюз вимогою «припинити підживлювати агресію Росії» в Україні. 

Источник материала
loader
loader