Як людині, що перебуває за кордоном прийняти спадщину на землю
Як людині, що перебуває за кордоном прийняти спадщину на землю

Як людині, що перебуває за кордоном прийняти спадщину на землю

Як прийняти спадщину, перебуваючи за кордоном?

Відповідно до частини 2 статті 1269 Цивільного кодексу України, спадкоємець подає заяву про прийняття спадщини особисто, повідомляє 24 Канал із посиланням на "Земельний фонд України". Якщо спадкоємець перебуває за кордоном, таку заяву слід оформити в країні перебування через консульську установу або нотаріуса тієї держави, де він перебуває.

Після засвідчення заяви вона передається в Україну до нотаріуса для відкриття спадкової справи та внесення спадкоємця до відповідного реєстру. Оскільки перебування за кордоном ускладнює взаємодію з українськими органами, доцільно уповноважити довірену особу (наприклад, юриста), яка діятиме в інтересах спадкоємця в Україні.

Така особа може:

  • подати документи нотаріусу;
  • взаємодіяти з державними установами;
  • отримувати витяги, довідки, копії;
  • вчиняти інші юридично значущі дії відповідно до довіреності.

Важливо! Треба обрати нотаріуса в межах нотаріального округу, де знаходиться майно. Згідно зі ст. 13-1 Закону України "Про нотаріат", нотаріус має право здійснювати нотаріальні дії лише в межах свого округу. Нотаріальний округ – це адміністративно-територіальна одиниця (наприклад, район або місто), в межах якої розташоване робоче місце нотаріуса.

Який термін прийняття спадщини?

Прийняття спадщини здійснюється впродовж 6 місяців з дня відкриття спадщини (дата смерті спадкодавця). Пропущений строк можна поновити лише через суд, і лише за наявності поважних причин, підтверджених документально.

З 19 червня 2023 року діють правила спадкування, які були чинними до війни:

  • строк – 6 місяців;
  • заяву подає спадкоємець особисто;
  • питання нотаріального округу є визначальним.

Зверніть увагу! Фахівці радять не зволікати: навіть одна пропущена деталь може ускладнити або зробити неможливим набуття спадщини. Якщо ви за кордоном – завчасно проконсультуйтесь із юристом.

Источник материала
loader
loader