Загарбники визнали, що новий водогін на ТОТ Донеччини не може покрити дефіцит води
Загарбники визнали, що новий водогін на ТОТ Донеччини не може покрити дефіцит води

Загарбники визнали, що новий водогін на ТОТ Донеччини не може покрити дефіцит води

Побудований росіянами новий водогін з Ростовської області РФ не може компенсувати наявний дефіцит води у тимчасово окупованих районах Донеччини.

Як повідомляє Укрінформ, про це заявляє сама окупаційна «влада» в «ДНР», про що місцеві жителі пишуть у соцмережах.

«На сьогодні робота каналу «Сіверський Донець – Донбас» як основного джерела водопостачання м. Донецька не відновлена, резервні джерела на території «ДНР» вичерпані й не розраховані на забезпечення населення питною водою в необхідних обсягах на тривалий період. Запуск водогону з річки Дон не може заповнити існуючий дефіцит води», - пояснюють ситуацію в одній з окупаційних райадміністрацій Донецька.

Зазначається, що заповнити дефіцит води неможливо, оскільки потужність цього нового водогону значно нижча, ніж у каналу «Сіверський Донець – Донбас». За проєктом вона становить 300 тис. кубометрів на добу, що «ледь покриває половину щоденної потреби агломерації Донецька та околиць».

«Відповідно, водопостачання Донецька в повному обсязі можливе тільки після відновлення роботи у штатному режимі каналу «Сіверський Донець - Донбас», - визнає окупаційна «влада».

При цьому опускається той факт, що армія РФ при наступі розбила і насосні станції, і труби великого діаметру цього каналу.

Новий водогін з Ростовської області росіяни почали будувати у 2023 році. Силами близько 3500 військових будівельників у рекордно короткі терміни з Дону на Донбас було прокладено дві нитки трубопроводу діаметром 1,2 м  завдовжки майже 200 км. Водночас було побудовано вісім насосних станцій та іншу інфраструктуру.

Однак, коли справа дійшла до введення об'єктів в експлуатацію, з’ясувалося, що багато з них побудовані тільки на папері, а подальші перевірки виявили «гігантські розкрадання».

Прокремлівські ЗМІ вже не приховують, що це будівництво безпосередньо курував тодішній заступник міністра оборони РФ Тимур Іванов, який разом зі спільниками нещодавно був засуджений за розкрадання на тривалий термін. І визнають, що вартість «побудованого» водогону фактично виявилася еквівалентною витратам на Кримський міст. Все це притому, що «відбувається обміління Дону, і тому старі розрахунки по водозабору виявилися неактуальними», пишуть містяни, цитуючи місцеву «владу».

Як повідомлялося, за рішенням російської окупаційної влади через нестачу води у «ДНР», у тимчасово захоплених Донецьку та Макіївці, вода в житлові будинки подаватиметься лише раз на три дні.

У Донецькій області до війни основним джерелом (94%) питної води був канал «Сіверський Донець - Донбас». Централізоване водопостачання здійснювалося на відстань 270 км - і далі по Південнодонбаському водогону до Маріуполя.

Та вже протягом 2014-2015 років через пошкодження під час обстрілів канал «Сіверський Донець - Донбас» не раз зупинявся на ділянках третього і четвертого підйомів. А з початком повномасштабного вторгнення РФ він був майже зруйнований.

Фото ілюстративне: unsplash.com

Теги по теме
Донбасс
Источник материала
loader
loader