Посли G7 привітали рішення Зеленського відновити незалежність НАБУ і САП
Посли G7 привітали рішення Зеленського відновити незалежність НАБУ і САП

Посли G7 привітали рішення Зеленського відновити незалежність НАБУ і САП

Вони також повідомили, що очікують на швидке ухвалення закону Верховною Радою.

У п’ятницю, 25 липня, посли держав Великої сімки (G7) привітали рішення президента України Володимира Зеленського швидко відновити і гарантувати незалежність антикорупційних органів — НАБУ і САП. Про це йдеться в офіційній заяві послів G7 у соцмережі X.

«Подальший прогрес у реформах боротьби з корупцією та верховенства права є вимогою українського суспільства, передумовою інтеграції до ЄС та ключовим для бізнес-клімату», — повідомили в заяві.

Посли G7 також додали, що продовжують уважно стежити за розвитком подій та очікують на швидке ухвалення закону Верховною Радою України.

24 липня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт  №13533 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України і деяких законодавчих актів України щодо посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури». Рада розгляне його 31 липня. 

  • Читайте також: «Люди попросили змін — ми відреагували»: Зеленський прокоментував новий законопроєкт про НАБУ і САП

Проти ухваленого Радою законопроєкту 22 липня пройшли акції протестув Києві, Одесі, Львові, Ужгороді, Дніпрі, Сумах та інших містах. Коаліція РПР закликала президента ветуватизакон.

Однак увечері того ж дня Володимир Зеленський таки підписав закон про підпорядкування САП і НАБУ генпрокурору.

Представники українського громадянського суспільства оприлюднили заяву, в якій закликали Зеленського і Верховну Раду скасувати закон щодо НАБУ і САП. Автори заяви розцінюють нинішні події як зрив курсу на європейську інтеграцію.

23 липня і в наступні кілька днів протести продовжилися. Українці вийшли на мітинги в Києві, Львові, Кривому Розі, Івано-Франківську, Тернополі, Харкові, Ужгороді, Одесі, Луцьку, Миколаєві, Чернігові, Кременчуці, Чернівцях, Дніпрі та Запоріжжі.

Під час вечірнього звернення 23 липня президент Володимир Зеленський сказав, що подасть до Верховної Ради законопроєкт, який «забезпечить силу системі правопорядку», але водночас матиме «всі норми для незалежності антикорупційних інституцій». 

24 липня група народних депутатів подала на реєстрацію альтернативний законопроєкт, який передбачає скасування усіх норм щодо НАБУ і САП у законі №12414. 

Читайте також: 

  • «Чого ви переживаєте за агентів ФСБ?»: що говорили в телемарафоні та на Суспільному про ситуацію навколо НАБУ і САП

  • Як відреагували активісти, союзники, медіа і російські пропагандисти на втрату незалежності НАБУ і САП

  • «Це вже не протест, це громадський контроль». Що мітингарі кажуть про новий законопроєкт щодо НАБУ і САП

Фото: Global Economics

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Владимир Зеленский НАБУ
Источник материала
loader
loader