Єврокомісія вітає реакцію Києва на зауваження щодо НАБУ і САП - речник
Єврокомісія вітає реакцію Києва на зауваження щодо НАБУ і САП - речник

Єврокомісія вітає реакцію Києва на зауваження щодо НАБУ і САП - речник

Єврокомісія схвалила реакцію української влади на зауваження ЄС щодо змін у законодавство, що обмежують незалежність антикорупційних органів, але продовжує уважно спостерігати за подальшими діями України.

Про це на брифінгу у Брюсселі 24 липня заявив речник Єврокомісії Стефан де Кеерсмакер, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми розуміємо, що українська влада застосувала новий підхід, запропонувавши новий план або закон. І ми вітаємо той факт, що українська влада вживає заходів, і ми будемо співпрацювати з ними, щоб переконатися, що наші занепокоєння, які були чітко доведені вчора та позавчора, справді враховані», - підкреслив де Кеерсмакер.

При цьому він не уточнив, яким саме чином президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн напередодні комунікувала з українською владою, проте відзначив, що у своєму посланні очільниця Єврокомісії передала «нашу стурбованість та занепокоєння зробленими кроками».

Протягом брифінгу представники Єврокомісії відмовилися чітко окреслити конкретні кроки, яких Брюссель очікує від Києва для усунення проблемної ситуації, що виникла з незалежністю антикорупційних органів, або термінів, в які ці кроки мають бути вжиті.

На запитання про те, чи можуть зміни у законодавство негативно вплинути на подальше європейське фінансування України та подальшу євроінтеграцію України, речник Єврокомісії Гійом Мерсьє заявив: «ЄС надає суттєву фінансову підтримку Україні, і вона залежить від прогресу у прозорості, реформи судової системи та демократичного управління».

«Щодо поточної ситуації, як уже було зазначено, ми висловили серйозну стурбованість останніми змінами в законодавство, і деякі дії будуть обговорюватися та можливо будуть вжиті у майбутньому», - повідомив речник, додавши, що на сьогодні недоречно спекулювати щодо можливої реакції ЄС, яка включає в себе і ситуацію з євроінтеграцією.

Він уточнив, що Єврокомісія продовжить уважно слідкувати за розвитком подій навколо НАБУ і САП, при цьому пропонуючи свою допомогу у вирішенні проблемних питань.

«Ми маємо бути впевнені, що в Україні є всі необхідні інструменти для боротьби з корупцією, є запобіжники, і їхня незалежність забезпечена», - повідомив Мерсьє.

Речник нагадав, що від усіх країн-кандидатів на вступ до ЄС очікується повне дотримання європейських стандартів боротьби з корупцією і верховенства права.

На уточнююче питання, чи може обмеження незалежності НАБУ і САП завадити стабільній військовій підтримці України з боку ЄС, речник заявив, що він не буде пов’язувати ці два питання.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП, який того ж дня був підписаний Президентом.

Представники Єврокомісії та Європарламенту висловили стурбованість щодо обмеження незалежності НАБУ і САП.

23 липня в Офісі Президента відбулася зустріч глави держави з керівниками правоохоронних та антикорупційних органів.

Цього ж дня Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні заявив, що запропонує Верховній Раді законопроєкт, у якому будуть усі норми для незалежності антикорупційних інституцій.

Тим часом віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка обговоривситуацію щодо НАБУ та САП із представниками експертного середовища, що опікуються питаннями верховенства права.

Фото ілюстративне: European Commission

Теги по теме
Владимир Зеленский НАБУ Еврокомиссия САП
Источник материала
loader
loader