/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd9ffd3b2c0573f14b86f720cb446ab5b.jpg)
Харківська ОВА заперечила, що до інклюзивних шкіл учнів переводять без згоди батьків
Як передає Укрінформ, про це йдеться в офіційному спростуванні, опублікованому Харківською ОВА у Телеграмі.
«У публічному просторі поширюються неправдиві та маніпулятивні повідомлення, що стосуються начебто тиску з боку посадових осіб Харківської обласної військової адміністрації на батьків дітей з особливими освітніми потребами, безпідставного переведення учнів до інклюзивних шкіл без згоди батьків, а також спроби «захоплення» майна освітніх закладів», - зазначається в дописі.
У Харківській ОВА наголошують: такі висловлювання є безпідставними, не відповідають дійсності й мають усі ознаки спланованої інформаційної атаки з метою дискредитації органу державної влади.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F843c41bc3f3a5a5be48b6d7f4d614614.jpg)
В адміністрації пояснили, що законність дій та відкритість процесів ХОВА здійснюється виключно у межах чинного законодавства України. Всі рішення, зокрема у сфері освіти, ухвалюються відповідно до правових норм та в координації з відповідними органами місцевого самоврядування.
Зокрема, відповідно до п. 52 Перехідних положень Закону «Про повну загальну середню освіту», формування мережі закладів освіти відбувається за рішенням обласної ради з урахуванням пропозицій громад. Всі подання від ХОВА були здійснені виключно на підставі письмових погоджень голів громад Харківської області, запевнила у повідомленні обласна влада.
Також в ОВА нагадали, що у 2023 році спільно з громадами комплексно проаналізували потреби дітей з особливими освітніми потребами. За результатами було визначено низку завдань, зокрема: підготовка фахівців для роботи з такими дітьми, підвищення кваліфікації наявних фахівців, забезпечення дітей корекційними послугами, а також облаштування закладів освіти, інклюзивно-ресурсних центрів і дитсадків необхідним новітнім обладнанням і меблями.
Для розв'язання поставлених завдань Харківська ОВА залучила партнерів – ЮНІСЕФ і ХНПУ імені Г. С. Сковороди. У межах спільного проєкту «Посилення інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами в Харківській області» було внесено зміни до обласної Програми «Освіта незламної Харківщини».
У цьому зв’язку, зокрема, у 2024 році було додатково залучено фахівців, які за кошти ЮНІСЕФ надали корекційні послуги 254 дітям з особливими освітніми потребами, раніше не охопленим такими послугами (проведено 5271 заняття); у 2025-му корекційними послугами вже охоплено 474 дитини (9947 занять).
Було також створено спеціалізовану лабораторію на базі ХНПУ ім. Г. С. Сковороди для практичного навчання педагогів.
«Харківщина — перший і наразі єдиний регіон в Україні, який системно й комплексно підходить до створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Впродовж найближчих років усі діти з особливими освітніми потребами Харківської області будуть забезпечені кваліфікованими послугами та спеціалізованим новітнім обладнанням», - запевнили в ОВА.
Як повідомлялося, в Івано-Франківську на території Міської дитячої екологічної станції створять інклюзивний освітній простір.
Фото: Харківська ОВА

