Суд відхилив позов професора Василенка щодо поновлення на посаді викладача Інституту журналістики
Суд відхилив позов професора Василенка щодо поновлення на посаді викладача Інституту журналістики

Суд відхилив позов професора Василенка щодо поновлення на посаді викладача Інституту журналістики

Микита Василенко оскаржить це рішення в апеляційному суді. Дата засідання ще невідома.

Шевченківський райсуд Києва відхилив позов ексвикладача Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Микити Василенка  щодо скасування наказу про його звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Про це пише hromadske з посиланням на реєстр судових справ.

Університет наполягав, що контракт з вишем передбачає дотримання Етичного кодексу університетської спільноти та Порядку запобігання та протидії дискримінації, булінгу, гендерно-обумовленому насильству, а через своє висловлювання про «голодних» на секс українок Василенко «відступив від основоположних моральних цінностей і принципів українського суспільства» та порушив умови контракту.

Натомість професор вважає, що його звільнили незаконно, адже на той момент він перебував на лікарняному. Він також сказав, що публічне оголошення університетом інформації про його звільнення «вплинуло на його репутацію та призвело до душевних та психічних страждань і втрати поваги, ділової репутації, приниженні честі».

Представники вишу зауважили, що для приведення звільнення Василенка у відповідність до законодавства дату наказу змінили з 27 грудня на 31 грудня, коли він вийшов з лікарняного. Йому також нарахували компенсацію за невикористану відпустку.

Суд погодився з тим, що університет самостійно виправив допущенні порушення про звільнення під час лікарняного, та відхилив позов Василенка.

Ексвикладач оскаржить це рішення в апеляційному суді. Дата засідання ще невідома.

22 грудня відео потрапило в український сегмент соцмереж і викликало бурхливу реакцію користувачів, зокрема медійників. 

23 грудня Студентський парламент Інституту журналістики оголосив бойкот адміністрації інституту у зв’язку з «систематичними виступами викладача Інституту журналістики Київського національного університету імені Т. Шевченка Микити Кімовича Василенка на проросійських майданчиках, сексистськими висловлюваннями та просуванням російських наративів».

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Микиту Василенка, який неетично висловився про українських жінок, повинні перевірити компетентні органи.

Директор Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка Юрій Бондар назвав висловлювання Василенка неприйнятними. За його словами, усі члени колективу ставляться до позиції Василенка негативно, однак питання потребує ширшого обговорення в інституті та ухвалення спільного рішення.

Вчена рада Інституту журналістики КНУ попросила ректора університету Володимира Бугрова розірвати контракт з Микитою Василенком. Після цього Етична комісія університету ухвалила рішення клопотати перед ректором КНУ про винесення другої адміністративної догани Микиті Василенку.

Вже 27 грудня керівництво КНУ імені Тараса Шевченка ухвалило рішення достроково розірвати контракт з професором Микитою Василенком на основі висновків Вченої ради Інституту журналістики та Етичної комісії щодо системних порушень норм Етичного кодексу університету, умов контракту і загальних етичних стандартів. У січні Василенко подав позов до суду.

Раніше студенти неодноразово вимагали звільнення Микити Василенка через численні сексистські висловлювання та поширення проросійських наративів. Востаннє — на початку 2024 року. Тоді постійна комісія Вченої ради КНУ з питань етики визнала, що Василенко порушив етичний кодекс, і винесла йому за це догану. Сам Василенко назвав численні свідчення студентів та студенток «брехнею».

  • Читайте також: Викладач комуністики. Чому Інститут жупналістики має звільнити Василенка

Фото: Микита Василенко / з відкритих джерел

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Суд
Источник материала
loader
loader