Київській митрополії УПЦ МП дали місяць на припинення зв’язків з РПЦ
Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) зобов'язала Київську митрополію Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП) протягом місяця вийти зі структури Російської православної церкви (РПЦ), діяльність якої заборонена на території України.
Про це повідомляє українська служба Deutsche Welle з посиланням на припис, який ДЕСС оприлюднила 17 липня.
Згідно з приписом, митрополит Київський і предстоятель УПЦ МП Онуфрій повинен до 18 серпня надати підтвердження щодо ухвалення найвищими органами церковної влади та управління рішень про:
-
Вихід УПЦ зі структури РПЦ.
-
Втрату чинності для УПЦ усіх положень статуту РПЦ.
-
Відкликання священників і ченців зі складу священного синоду РПЦ, архієрейського та помісного соборів РПЦ, міжсоборної присутності РПЦ, синодальних відділів та інших керівних і церковно-канонічних органів РПЦ та релігійних організацій-канонічних підрозділів РПЦ.
-
Визнання недійсними рішень, ухвалених статутними органами управління РПЦ, щодо анексії єпархій УПЦ і призначення РПЦ керівників єпархіальних управлінь УПЦ.
Сам митрополит Онуфрій має «публічно заявити в усній або письмовій формі про свою незгоду з призначенням до статутних органів управління РПЦ і підготувати відповідну заяву для припинення повноважень і розірвання зв'язків з РПЦ».
Закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» передбачає, що разом зі звітом про усунення порушень УПЦ може подати заперечення щодо встановлених ознак афілійованості з РПЦ, а строк подання звіту може бути продовжений не більш як на 60 днів.
Держетнополітики має звернутися до суду з позовом про припинення діяльності релігійної організації в разі ненадання УПЦ звіту у відведений строк, непідтвердження нею усунення порушень та за відсутності підстав для відкликання припису.
На фото: патріарх РПЦ Кирил та глава УПЦ МП Онуфрій / IP
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

