95% опитаних дітей використовують ютуб для перегляду відеоконтенту, — дослідження UM Ukraine
95% опитаних дітей використовують ютуб для перегляду відеоконтенту, — дослідження UM Ukraine

95% опитаних дітей використовують ютуб для перегляду відеоконтенту, — дослідження UM Ukraine

Крім того, згідно з дослідженням, 52% опитаних дітей користуються соціальними мережами та месенджерами. Телеграм залишається лідером серед усіх вікових груп.

Ютуб продовжує домінувати як основна відеоплатформа для дітей — його використовують 95% опитаних. Про це свідчить дослідження медіаспоживання про особливості споживання медіа сучасними дітьми віком від 1 до 18 років, яке провели медіаагенція UM Ukraine спільно з компанією MADLAB у травні-червні 2025 року. Пресслужба UM Ukraine поділилася його результатами з MediaSapiens.

Згідно з дослідженням, 26% опитаних також переглядають відеоконтент на Netflix, а ще 24% користуються Megogo.

95% опитаних дітей використовують ютуб для перегляду відеоконтенту, — дослідження UM Ukraine - Фото 1

Загалом 68% опитаних дітей мають власні пристрої з доступом до інтернету, причому 87% з них користуються смартфонами, а 53% — планшетами.

«Результати для мене є досить логічними та очікуваними. Діджиталізація і доступ до інтернету, і, відповідно, до всіх медіа-платформ зростає вже з малого віку. З 5 років майже всі мають доступ до інтернету з власних гаджетів або гаджетів батьків. І чим старші діти, тим їх споживання схоже на споживання дорослого. 12+ це вже цілком дорослі споживачі, а не діти», — зауважила керівниця MADLAB Яна Фаренюк.

Діти до 4 років споживають контенту зі Smart TV, серед категорії дітей віком 8+ зростає популярність відеоігор, а діти 12+ років активно використовують месенджери та соціальні мережі.

63% дітей грають у відеоігри щодня, а 48% з них переглядають стріми ігор. Основні ігри для опитаних дітей 5-11 років — Minecraft та Roblox. 

52% опитаних дітей користуються соціальними мережами та месенджерами, 97% — з метою комунікації. Телеграм залишається лідером серед усіх вікових груп, тоді як діти від 12 років активно починають використовувати тікток та інстаграм.

Більш ніж половина опитаних знають про штучний інтелект, при цьому третина використовує його можливості (36% у 2025 проти 19% у 2024). 

«Медіаспоживання дітей постійно трансформується. Вони взаємодіють із контентом у кількох площинах одночасно — розваги, навчання, спілкування. Така реальність спонукає шукати нові підходи до комунікації з дитячою аудиторією», — резюмувала Тетяна Буратчук. 

Дослідження, проведене медіаагенцією UM Ukraine спільно з MADLAB у травні-червні 2025 року, включало кількісне опитування 500 респондентів та якісні фокус-групи з дітьми різних вікових груп.

UM Ukraine — медіаагенція, що входить до складу глобальної мережі IPG Mediabrands та Razom group. MADLAB  —  Data Science та R&D юніт в Razom Group, який розробляє data-based продукти та аналітичні рішення для зростання бізнесу. 

Нагадаємо, згідно з дослідженням дослідження ГО Dignity Online, близько 87,7% українських дітей регулярно користуються соцмережами, а 75% проводять онлайн понад 3 години щодня. У дослідженні йдеться, що найпопулярніші платформи серед дітей — ютуб (87,7%), телеграм (85%), тікток (83%), вайбер (81,7%) та інстаграм (63,3%).

Фото: Shutterstock

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
исследование Соцсети
Источник материала
loader
loader