У ОП пояснили, хто буде платити за функціонування спецтрибуналу
У ОП пояснили, хто буде платити за функціонування спецтрибуналу

У ОП пояснили, хто буде платити за функціонування спецтрибуналу

Кошти на функціонування спецтрибуналу платитимуть держави, які долучаться до розширеної часткової угоди.

Про це у телеефірі розповіла заступник керівника Офісу Президента Ірина Мудра, відповідаючи на питання про те, що на функціонування спецтрибуналу потрібні кошти і про те, скільки й хто платитиме цих коштів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Платитимуть держави, які долучаться до розширеної часткової угоди. Якраз сама ця угода і визначатиме рівень фінансування, об'єми фінансування, створення керівного комітету, який, власне, буде займатися добором суддів, прокурорів, секретаріату. Я не думаю, що це будуть геть великі кошти», - зазначила вона.

Мудра пояснила, що, наприклад, на початковий етап створення Міжнародного реєстру збитків було витрачено не більше 8 мільйонів євро.

«Тобто, для країн-учасниць це не будуть великі гроші. Звісно, потім (йтиметься і про – ред.) отримання цього трибуналу, виплату зарплат прокурору, суддям, захисту – це все потребуватиме грошей. Але це будуть добровільні внески держав-учасниць розширеної часткової угоди», - заявила заступник керівника ОП.

Відповідаючи на питання про те, що за злочин агресії будуть безпосередньо нести відповідальність глава держави, глава уряду, міністр закордонних справ без будь-якого імунітету і про те, що це означає зараз для, наприклад, російського диктатора Володимира Путіна і глави МЗС РФ Сергія Лаврова, вона повідомила, що після оголошення обвинувального акту Лаврову, Путіну і російському прем’єр-міністру Михайлу Мішустіну, як очікується, цей обвинувальний акт передадуть судді попереднього провадження, який прийме його та призупинить процес, допоки вони перебуватимуть на своїх посадах.

«Як тільки вони усуваються з посади, відповідно, процес відновлюється і судовий розгляд триває. Я розумію, скепсис, багато хто говорить: «так вони ж будуть триматися за посаду». Але ж ми бачимо, що в їхній країні відбувається, і демократичних виборів там немає, не було і не буде. Відповідно, так, такий ризик є. Але, як я кажу, у цих осіб є два шляхи, або на той світ, або в Гаагу», - поінформувала Мудра.

За словами заступника керівника ОП, хоч ці особи і справі, допоки вони перебувають на своїх посадах, не можуть отримати вирок і бути ув'язненими, але вони отримають обвинувальний акт, який покаже всьому світу, хто є винним у цій агресивній війні, хто є злочинцем.

«І дуже важливо, що це можна буде зробити, починаючи з 2014 року», - пояснила вона.

Як повідомляв Укрінформ, рішення Європейського суду з прав людини від 9 липня у справі «Україна та Нідерланди проти Росії» може спростити розгляд кримінальних проваджень Міжнародним кримінальним судом і Спецтрибуналом щодо агресії РФ проти України.

Теги по теме
Россия Суд Офис Президента финансирование
Источник материала
loader
loader