«РБК-Україна» заявило про тиск і спроби дискредитації через публікацію про справу Назарія Гусакова
«РБК-Україна» заявило про тиск і спроби дискредитації через публікацію про справу Назарія Гусакова

«РБК-Україна» заявило про тиск і спроби дискредитації через публікацію про справу Назарія Гусакова

«РБК-Україна» повідомила, що у низці анонімних телеграм-каналів і на сайтах із сумнівною репутацією почала розповсюджуватися неправдива інформація щодо гендиректора видання Йосипа Пінтуса. Крім того, гемблінгові компанії звинуватили «РБК-Україна» у нібито відбілюванні Гусакова.

Видання «РБК-Україна» заявило про організовану кампанію з дискредитації видання та його керівництва і перешкоджання журналістській роботі через публікацію про справу активіста Назарія Гусакова. Про це повідомили на сайті медіа.

15 липня журналісти «РБК-Україна» з посиланням на джерела повідомили, що на рахунки Гусакова масово надходили перекази на однакові суми від десятків осіб з іноземними іменами, що може свідчити про застосування схеми виведення коштів через «дропи».

За даними «РБК-Україна», одразу після цієї публікації у низці анонімних телеграм-каналів і на сайтах із сумнівною репутацією почала розповсюджуватися неправдива інформація щодо гендиректора «РБК-Україна» та мажоритарного власника компанії Йосипа Пінтуса. Крім того, гемблінгові компанії звинуватили «РБК-Україна» у нібито зв’язках із фігурантами матеріалу.

«Зокрема, за участі компаній IBOX BANK і LeoGaming поширюються фейки про нібито відбілювання репутації Гусакова нашою редакцією, що не має нічого спільного з редакційною діяльністю РБК-Україна», — йдеться у повідомленні медіа. 

Гендиректор «РБК-Україна» Йосип Пінтус у розмові з «Детектором медіа» розповів, що в низці публікацій на сайтах з сумнівною репутацією його намагалися пов'язати з Росією та російськими компаніями.

«Задля "солідності" вдавались до типових прийомів — згадки назв купи компаній, які мені абсолютно невідомі, креслили якісь схеми зі стрілочками, посилались на "закордонних журналістів", де-факто — на анонімні пости на блогерських платформах тощо.

Або ж намагались прив'язати "РБК-Україна" до Назарія Гусакова, називаючи його нашим "клієнтом" — при тому, що ми навпаки одними з перших відображаємо роботу правоохоронців по справі Гусакова. Якщо б ми хотіли відбілити його репутацію, чи стали б ми це робити? Навряд. Йдеться про якісь абсолютно вигадані речі», — зазначив Йосип Пінтус.

На його думку, інформація, яку оприлюднили журналісти «РБК-Україна» зачепила чиїсь бізнес-інтереси, тож ці люди намагаються таким чином помститися або ж якось вплинути на редацію. 

«Хочу звернути увагу на те, що інформація, яку ми публікували на сайті, була перевірена. Тобто всі напади на нас зі словами про те, що ми відбілюємо репутацію, або те, що Гусаков не користувався цими системами — неправда. І також цілком зрозуміло, навіщо це робиться», — додав він. 

За словами гендиректора «РБК-Україна», редакція вже звернулася до Національної поліції України. Правоохоронці зареєстрували їхнє звернення в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, яке передбачено статтею 171 ККУ («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»). Поліція вже розпочала розслідування, наразі медіа чекає на результати.

Мер Львова Андрій Садовий розповів, що протягом року Назарій отримував необхідні медикаменти за кошти міського та державного бюджетів, а також від виробника. Для збільшення дози препарату йому потрібно пройти обстеження — цього він наразі не зробив.

Сам Гусаков відкинув звинувачення у шахрайстві зі зборами коштів на його лікування. За його словами, чеків на купівлю препаратів у нього немає, оскільки він часто купував їх неофіційно, щоб зекономити. Крім того, активіст сказав, що відкривав збори «на те, аби жити якомога довше», тож це включало не тільки ліки, а й реабілітацію, допомогу в побуті тощо. 

22 червня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко доповів президенту Володимиру Зеленському про перевірки щодо ситуації зі зборами для Гусакова. Як з’ясувалося, Назарій покинув територію України 13 червня. Водночас, за словами Андрія Садового, Гусаков виїхав ще до ситуації зі зборами і має намір повернутися до Львова для продовження лікування.

27 червня стало відомо, що поліція проводила обшуки в Назарія Гусакова та осіб, які могли бути залучені до збору коштів, у межах досудового розслідування за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3 ст. 209 (відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Під час слідчих дій у справі правоохоронці затримали чоловіка, який був довіреною особою Гусакова. За даними слідства, картку чоловіка Назарій використовував для збору грошей.

Фото: «РБК-Україна»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader