Лише за добу шахраї видурили у жителві Сумщини 440 тисяч гривень
Лише за добу шахраї видурили у жителві Сумщини 440 тисяч гривень

Лише за добу шахраї видурили у жителві Сумщини 440 тисяч гривень

Лише за добу шахраї видурили у жителві Сумщини 440 тисяч гривень - Фото 1

Лише за минулу добу шахраї збагатилися за рахунок довірливих громадян майже на 440 тисяч гривень. За всіма фактами у поліції відкрили кримінальні провадження та встановлюють шахраїв.

Так, двоє жителів обласного центру намагаючись «розблокувати картку» втратили більше 115 тисяч гривень.

А 63-річна сумчанка, довірившись невідомому співрозмовнику, передала шахраю свої конфіденційні дані. Врезультаті зловмисники заволоділи кредитними коштами в сумі 106 тисяч гривень.

Отримавши повідомлення від знайомого з проханням грошей в борг, чоловік не роздумуючи, перерахував 16 тисяч гривень на номер карти, який був вказаний в повідомленні. Як згодом вияснилось, месенджер товариша зламали зловмисники.

Під час розмови з незнайомцем, який назвався працівником банку, 62-річний чоловік назвав йому пін-код картки та підтвердив вхід до банківського застосунку. Відтак втратив 19 тисяч гривень.

Намагаючись влаштуватись на роботу, яку знайшов в одному з месенджерів, 22-річний мешканець Охтирського району втратив майже 24 тисячі гривень.

А ось 67-річна жителька міста Охтирка намагаючись оформити грошову допомогу перерахувала шахраям 12 тисяч гривень.

Мешканка Роменського району продаючи через сайт оголошень гітару втратила 48 тисяч гривень, перейшовши за посиланням, яке їй скинув «покупець». В аналогічну схему втрапила і жителька Охтирського району, втративши 75 тисяч гривень.

Крім того, 42-річний чоловік перерахував зловмисникам 20 тисяч гривень завдатку за купівлю автомобіля. Після чого продавець перестав виходити на зв’язок.

За всіма фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), у рамках якого встановлюють особи зловмисників.

Правоохоронці вкотре наголошують: не передавайте нікому дані своїх банківських карток.

Не поспішайте приймати рішення – якщо вам телефонують і повідомляють про «небезпеку для рахунку», «родича в біді» або «виграш призу». Завжди перевіряйте інформацію, зателефонуйте самі до банку чи до родича.

Не переходьте за підозрілими посиланнями – шахраї створюють фейкові сайти, які візуально не відрізняються від справжніх. Уважно перевіряйте адресу сайту.

Не купуйте товари з передоплатою у неперевірених продавців – особливо в соцмережах або на сумнівних сайтах.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Tweet
Источник материала
loader
loader