Продукти для ЗСУ: військові частини цьогоріч повідомили про понад тисячу порушень умов контрактів
Продукти для ЗСУ: військові частини цьогоріч повідомили про понад тисячу порушень умов контрактів

Продукти для ЗСУ: військові частини цьогоріч повідомили про понад тисячу порушень умов контрактів

Військові частини Збройних сил України в першому півріччі цього року склали понад тисячу актів про порушення суб’єктами господарювання умов контрактів, укладених з Державним оператором тилу.

Про це командування Сил логістики ЗСУ повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.

До найпоширеніших порушень, що були заактовані, належать такі:

  • недобросовісні спроби постачати товар без відповідних сертифікатів якості, з порушеннями чинних правил маркування чи етикетування товарів;
  • численні факти недопостачання окремих груп товарів, недотримання строків постачання, обумовлених у державних контрактах (договорах);
  • систематичні спроби постачання фальсифікованого вершкового масла та сиру.

Порушення умов державних контрактів, як зауважують у Силах логістики, поставили, приміром, на межу зриву забезпечення військовослужбовців дієтичним харчуванням у медичних закладах.

Усі заактовані спроби постачання для ЗСУнеякісного продовольства, за інформацією командування, є одним із головних чинників зниження морально-психологічного стану військових.

Зазначається, що командування Сил логістики продовжує в межах покладених повноважень вживати заходів, щоб не допустити зменшення асортименту й обсягів постачання для військовослужбовців основних харчових продуктів, зокрема вершкового масла та сиру.

На сьогодні у військових частинах ЗСУ вже організоване створення перехідних запасів основних найменувань харчових продуктів на період до 14 діб з урахуванням фактичних спроможностей щодо зберігання молочних продуктів, м’яса та риби.

«Керівництво Збройних сил України регулярно звертається до міністра оборони України з вищезгаданими проблемними питаннями, акцентуючи увагу на важливості недопущення зривів постачання продовольства належної якості», – наголошують у командуванні.

У Силах логістики акцентують: Держоператор тилу, як підприємство Міністерства оборони, має достатні можливості для спонукання постачальників до сумлінного виконання умов укладених державних контрактів (договорів), аж до перегляду їх умов у частині збільшення штрафних санкцій.

«Поточна ситуація щодо постачання Збройним силам України вищезазначених груп харчових продуктів потребує негайного реагування. Зволікання з позитивним вирішенням порушених проблемних питань може призвести до зростання рівня невдоволення особового складу, соціальної напруги в суспільстві загалом через неналежний рівень продовольчого забезпечення захисників держави», – підкреслюють у командуванні.

Сили логістики закликають також до активізації громадського контролю задля недопущення у II півріччі цього року випадків, коли частини (підрозділи) ЗСУ отримують неякісні харчові продукти або недостатню їх кількість.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Міністерство оборони запровадило нову систему контролю у відповідь на виявлені зловживання з боку недобросовісних постачальників консервованої продукції для ЗСУ.

Фото: Міноборони

Теги по теме
Вооруженные силы Украины
Источник материала
loader
loader