Понад 200 угод на десяток мільярдів євро. Шмигаль підбив підсумки конференції у Римі
Понад 200 угод на десяток мільярдів євро. Шмигаль підбив підсумки конференції у Римі

Понад 200 угод на десяток мільярдів євро. Шмигаль підбив підсумки конференції у Римі

Під час конференції з питань відновлення України (URC-2025) у Римі укладено понад 200 угод та меморандумів на загальну суму понад 13 млрд євро. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Зокрема, Єврокомісія оголосила про створення Європейського Флагманського Фонду для відбудови України обсягом 500 млн євро. Це гранти, гарантії та інвестиції в капітал для реалізації нових бізнес-проєктів в Україні.

2,3 млрд євро буде залучено в межах інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. Це додаткові інвестиції у відновлення житлового, медичного, енергетичного секторів, а також підтримка малого і середнього бізнесу.

Світовий банк започаткував нову програму на суму $200 млн для підготовки державних та муніципальних проєктів відбудови. Ще $50 млн Україна отримає від Світового банку у вигляді гранту для допомоги українським аграріям. $188 млн буде залучено від Японії для «зеленої» модернізації української промисловості.

На відновлення транспортної інфраструктури Україна отримає 134 млн євро від ЄІБ. Ще 200 млн євро – для підтримки та розвитку української гідроенергетики.

З Банком розвитку Ради Європи урядовці домовилися про фінансування житлових сертифікатів у межах програми «єВідновлення». Обсяг угоди – 100 млн євро. Крім того, банк надасть 200 млн євро кредиту для фінансування програми допомоги ВПО.

Норвегія започаткувала ініціативу обсягом $200 млн з метою відновити постачання тепла та води до осель українців, а Швейцарія протягом 10 років спрямує до України близько 5 млрд євро для відновлення в різних секторах економіки.

Близько 200 млн євро урядовці залучили на медицину. Це ресурс для оновлення лікарень, для розвитку реабілітаційної допомоги, для зміцнення механізмів закупівель та багато іншого. Близько $2,3 млрд позики від Великої Британії для зміцнення української ППО, а також угоди між підприємствами оборонної індустрії про спільне виробництво та співпрацю.

Крім того, під час конференції було започатковано Міжнародну коаліцію з підтримки науки, досліджень та інновацій України, лідером якої є Італія. До коаліції вже приєдналися 10 держав. Також створено глобальний альянс для підтримки дошкільної освіти в Україні. Світовий банк інвестує $30 млн в інклюзивність та модернізацію дошкілля. В межах окремої угоди Литва виділить 21 млн євро на створення нових освітніх просторів.

До слова, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із федеральним канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом на полях конференції з відновлення України.

Источник материала
loader
loader