В ОП назвали головні підсумки зустрічей у Римі щодо військової підтримки України
В ОП назвали головні підсумки зустрічей у Римі щодо військової підтримки України

В ОП назвали головні підсумки зустрічей у Римі щодо військової підтримки України

Заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса підсумував досягнуті на Конференції з питань відновлення України та засіданні Коаліції охочих у Римі домовленості щодо посилення військової підтримки України.

Про це він написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

«10-11 липня в Римі відбувається масштабна Конференція з питань відновлення України. Вчора в рамках конференції українська делегація на чолі з Президентом провела серію важливих зустрічей на найвищому рівні. Попри те, що фокус конференції на відбудові, багато говорили з партнерами про те, що вже зараз потрібно для нашої оборони на фоні збільшення інтенсивності російських обстрілів», - зазначив Паліса.

Підсумовуючи ключові речі, заступник голови ОП вказав, що на зустрічі Коаліції охочих вперше взяли участь представники США — спецпосланець Президента США Кіт Келлог, сенатори Ліндсі Грем і Ричард Блюменталь. Загалом 32 учасники підтвердили готовність працювати для безпеки України довгостроково, а Франція та Британія готують розширення спільних сил до 50 тисяч військових, які можуть стати ядром майбутніх сил Коаліції охочих, підкреслив він.

Також Паліса назвав головні результати двосторонніх зустрічей у Римі:

1.⁠ ⁠Системи Patriot. Триває позитивний діалог зі США, зокрема на рівні Президентів, щодо закупівлі та передачі 10 систем ППО для України. Станом на зараз Німеччина вже готова оплатити дві системи, Норвегія — ще одну. Після відповідного підтвердження від виробника доєднаються і інші європейські партнери, зазначив він.

2.⁠ ⁠Спільне оборонне виробництво. Із прем’єр-міністрами Італії, Польщі та Нідерландів, канцлером Німеччини говорили про співпрацю та інвестиції в масштабування виробництва українських дронів.

3.⁠ ⁠Дрони-перехоплювачі. Ця тема, за словами Паліси, звучала чи не на кожній зустрічі. «Всі розуміють важливість технологічних рішень в умовах сучасної війни. Намагаємося залучити якомога більше інвестицій на ті успішні рішення, що вже розроблені в Україні і захищають наших людей. Потрібен масштаб, партнери це розуміють», - зауважив він.

4.⁠ ⁠Велика Британія та Україна підписали 19-річну угоду, що відкриває фінансування на 5 000+ ракет Thales для систем ППО.

5.⁠ ⁠Говорили з партнерами також про основу основ української оборони — солдата. «Важливо, щоб воїни почували себе впевнено. Тому їх рівень грошового забезпечення має зрости. Є позитивна реакція на це серед лідерів Європейського Союзу. Разом будемо шукати рішення», - заявив Паліса.

Як повідомляв Укрінформ, лідери країн Коаліції охочих домовилися посилити заходи проти воєнної економіки Росії.

Теги по теме
Оружие
Источник материала
loader
loader