/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F0f8767dbf3ffab7315df09bb2b732e91.png)
Міноборони планує масштабувати оновлену модель постачання харчів для ЗСУ
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони, оприлюднивши перші результати впровадження нової моделі постачання харчових продуктів для військових.
У першому півріччі 2025 року були відпрацьовані нові підходи постачання харчових продуктів для військових, які дозволили посилити контроль якості та забезпечити прозоре ціноутворення.
Також ключовими результати пілотного проєкту стали укладені тристоронні договори між ДОТ, логістичним оператором «ЮТ Компані» та виробниками. 164 виробники були кваліфіковані у межах сигнальних торгів.
Щотижня на розподільчі центри постачалося в середньому 500 тонн продуктів, загальний обсяг постачання - 5,56 млн кг продуктів.
На початку реалізації понад 11% продуктів поверталися через невідповідність якості, однак завдяки посиленню контролю цей показник поступово знизився.
За підсумками опитування, 93% залучених виробників підтвердили готовність продовжити співпрацю в оновленому форматі.
Завдяки оновленій моделі постачання харчових продуктів був впроваджений обов’язковий вхідний контроль на складах логістичного оператора із залученням представників ДОТ. Це дозволило оперативно виявляти проблемні партії та забезпечити відповідність постачань встановленим стандартам.
Також по 15 липня триває опитування військовослужбовців, які отримували харчування за новою моделлю. Попередні результати показують, що понад половина респондентів відзначили покращення якості продуктів, зокрема вони стали якіснішими, поліпшилися смакові характеристики, поставки стали регулярнішими.
За словами директорки програми харчування ДОТ Галини Літош, уперше військовослужбовці отримували продукти за новою моделлю постачання, яка дала можливість не лише постачати кращі продукти військовим, але й виявила стратегічні виклики.
«Щоб підвищити якість, потрібна більша операційна спроможність усіх учасників. Але результат очевидний: ефективна співпраця з ринком показала, що масштабування цієї моделі є необхідним і можливим», – зазначила вона.
ДОТ готується до масштабування цього підходу на більшу частину регіонів. Зокрема планується подальше вдосконалення взаємодії з логістичним оператором і виробниками, а також адаптація нормативної бази.
ДОТ заохочує бізнес долучатись до постачання в ЗСУ та нагадує про механізм ринкових консультацій, в рамках яких можна дізнатись всі вимоги та поставити запитання.
Як повідомляв Укрінформ, за результатами перевірки у І-ІІ кварталах продуктів харчування для ЗСУ найбільше фальсифікату виявлено у твердих сирах.
Фото: ДОТ

