/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F31115f3565391a07d978051f8d20e56c.jpg)
Кличко назвав підозри співробітникам КМДА «посиленням політичного тиску»
Про це міський голова Києва Віталій Кличко написав в Телеграмі, передає Укрінформ.
"Абсурд і театральщина тривають. У один день (10 липня) правоохоронці вручили підозри одразу двом представникам столичної влади. Директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслану Кандибору і колишньому секретарю Київради, депутату міськради Володимиру Бондаренку. Це свідчить про те, що політичний тиск на міську владу посилюється. Робиться все, щоб нищити репутацію влади столиці та дестабілізувати життєзабезпечення Києва", - написав Кличко.
Він назвав звинувачення Кандибора у службовій недбалості "маніпулятивними". І заявив, що справа від самого початку "шилася білими нитками".
"Результати експертизи, які отримала міська влада, і які передавала правоохоронцям, підтверджують, що були допущені помилки та грубі порушення під час будівництва ділянки тунелю між станціями метро "Деміївська" та "Либідська" (2008-2010 роки). І Кандибора тоді й близько не було ні на будівництві метро, ні в столичній адміністрації", - написав Кличко.
Як зазначив він, науковці підкреслили, що неякісні проектні рішення містить саме проектна документація, експерти підтвердили, що всі необхідні регламентні роботи з утримання та експлуатації перегінного тунелю виконувались у повному обсязі, за результатами технічного стану тунелю рух поїздів на ділянці синьої гілки метро між станціями "Теремки" – "Деміївська" одразу зупинили.
Підозру Володимиру Бондаренку Кличко також вважає необгрунтованою.
"Він, на думку слідства, нібито незаконно виплачував заробітну плату своєму колезі, депутату від Європейської Солідарності і керуючому справами Київради Ігорю Хацевичу та нібито сприяв йому в ухиленні від військової служби. Хоча слідство знає, що Хацевич повернув до бюджету кошти, отримані від Київради та не отримував кошти за місцем несення служби", - зазначив Кличко.
За його словами, виходить, що Бондаренку інкримінують виконання безпосередніх функціональних обовʼязків: підписання розпоряджень, листів, відомостей, платіжних документів.
"І Володимир Бондаренко, і Руслан Кандибор доводитимуть у суді свою правову позицію", - написав столичний мер.
Як нагадав він, з 2019 по кінець весни 2025 року правоохоронні органи розпочали понад 1500 кримінальних проваджень відносно співробітників КМДА та структурних підрозділів. Із них за 2025 рік вже майже 80. Із 2019 року в адміністрації провели понад 1200 обшуків(і продовжують це робити, в багатьох підрозділах по колу), вилучили тонни документів, вручили більше 300 підозр. У той же час, за його словами, загальна кількість обвинувальних вироків, які набрали законної сили, за нашою інформацією, – 4.
Як повідомлялося, Київська міська прокуратура спільно з ДБР повідомили про підозру колишньому заступнику міського голови – секретарю Київської міської ради, депутату Київської міської ради IX скликання у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409 КК України.
Фото: КМДА

