/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd596da7f32b4065d63bb4a433c467ef8.jpg)
Ветеран і письменник Артур Дронь дав поради, як підтримати рідну людину, що повертається з війни
Про це Артур Дронь розповів в інтерв'ю 24 Каналу.
Які поради щодо підтримки близьких, що повертаються з війни дав Дронь
Головне – іти за ним. Бо всі різні й універсальної поради загалом немає. Хтось хоче розповідати про пережите, а не може, і хотів би, щоб його питали. А хтось не хоче. Тому треба робити так, як він хоче,
– пояснив Дронь.
Він наголосив, що важливо чесно поговорити з військовим: з'ясувати, чи хоче він згадувати пережите, чи, навпаки, прагне якнайшвидше відновити звичне життя – з відпочинком чи повсякденними справами. І найголовніше – не ставити себе у центр, а дати людині право вирішувати, як саме виглядатиме її шлях до адаптації.
"Він і є головним в його реінтеграції", – підкреслив автор.
Окремо Артур Дронь звернув увагу на важливість залученості цивільних – знати про ситуацію на фронті, брати участь у зборах і донатах.
"Я думаю, що для більшості військових залученість цивільних, їхня обізнаність у ситуації на фронті, збори та донати є дуже важливою, бо так є більше відчуття комфорту серед цивільних. Небайдужі цивільні є такою собі тоненько смугою перетину військового і цивільного світів", – зазначив він.
Таким чином, друга порада – бути в контексті. Це допомагає не тільки підтримати бійця, а й скоротити відстань між двома реальностями – фронтом і тилом.

