Маск втрапив у скандал через висловлювання свого чат-бота
Маск втрапив у скандал через висловлювання свого чат-бота

Маск втрапив у скандал через висловлювання свого чат-бота

Компанія мільярдера Ілона Маска xAI повідомила, що працює над видаленням неприйнятних дописів у соцмережі X. Це сталося після того, як її чат-бот зі штучним інтелектом Grok поширив низку антисемітських коментарів, що викликали широкий резонанс і засудження. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Bloomberg.

«Ми знаємо про нещодавні пости, зроблені Grok, і активно працюємо над видаленням неприйнятних повідомлень», – йдеться в акаунті Grok в X. «Після того, як нам стало відомо про зміст, xAI вжив заходів для заборони мови ворожнечі до того, як Grok опублікував повідомлення в X. xAI навчає тільки шукати правду, і завдяки мільйонам користувачів X ми можемо швидко визначити і оновити модель, де навчання може бути покращене».

Деякі з постів чат-бота вихваляли Адольфа Гітлера і, схоже, називали Голокост «ефективним».

Що таке модель Grok 3

Grok 3 – це просунута версія чат-бота від xAI, яка, як стверджують розробники, «допоможе зрозуміти природу Всесвіту». По суті, це ціле сімейство моделей, яке включає також версії Grok 3 Reasoning та Grok 3 mini Reasoning з опціями міркування. Штучний інтелект використовує ресурси гігакомп'ютера xAI Colossus з 200 тис. чіпів Nvidia H100. Розробники заявили, що Grok 3 у десять разів розумніший за Grok 2.

Нова нейромережа, подібно до попередників, здатна аналізувати зображення і відповідати на запитання. Крім того, Grok 3 може:

  • вирішувати завдання з математики та програмування, проводити наукові дослідження;
  • здійснювати складні розрахунки. Під час презентації чат-бот обчислив час запуску ракети на Марс та її повернення на Землю з урахуванням усіх нюансів;
  • «міркувати» і перевіряти себе перед видачею результатів подібно o3-mini від OpenAI і R1 від DeepSeek;
  • активувати режим Big Brain для міркувань, які потребують додаткових обчислень;
  • працювати в режимі Deep Research для пошуку необхідних даних в Інтернеті та їх аналізу;
  • створювати ігри – під час презентації штучний інтелект показав варіант «Тетріса» з механіками «три в ряд».
Источник материала
loader
loader