Правоохоронці повідомили, скільки кримінальних справ ведеться проти працівників ТЦК
Правоохоронці повідомили, скільки кримінальних справ ведеться проти працівників ТЦК

Правоохоронці повідомили, скільки кримінальних справ ведеться проти працівників ТЦК

ДБР розслідує понад 550 кримінальних проваджень, які пов’язані з ТЦК, до суду направлено майже 50 обвинувальних актів. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на радницю директора Держбюро розслідувань із комунікацій Тетяну Сапьян в ефірі телемарафону.

«З лютого 2022 року ДБР розслідує понад 550 кримінальних проваджень, які пов’язані з ТЦК. 87 осіб отримали підозру, до суду направлено майже 50 обвинувальних актів, де часто-густо в обвинувальних актах в одній справі можуть бути підозрюваними, наприклад, дві причетні до оборудки особи. Тому, коли ми говоримо про 50 обвинувальних актів, то йдеться про 70 підозрюваних, а наразі уже й обвинувачуваних громадян України, які вчинили правопорушення й підозрюються правоохоронним органом і відповідатимуть перед судом», – каже вона.

На цей час внаслідок махінацій у ТЦК виявлено неправомірну вигоду на 6 млн грн, збитків державі на 20 млн та заарештовано майна на суму 263 млн грн.

«На сьогодні сума неправомірної вигоди під час махінацій у ТЦК становить понад 6 млн грн. А коли встановлюються під час розслідування такі суми, слідство робить усе, щоб майно тих, хто підозрюється в корупції чи незаконному збагаченні, на час досудового розслідування перебувало під арештом. І якщо підсумувати цю суму, то виходить на понад 263 млн грн майна загалом перебуває під арештом. Сума збитків державі становить майже 20 млн грн, але майже 7 млн збитків уже відшкодовано», - додала Сапьян.

Посадовиця зауважила, що зловживання повноваженнями завдають шкоди обороноздатності та державному бюджету, але суди докладають зусиль, щоб компенсувати ці збитки. «На сьогодні є девʼять вироків, де засуджено 10 осіб. Деякі статті передбачають не лише кримінальну відповідальність – це позбавлення волі на декілька років, а залежно від статті, яка інкримінується, також можлива конфіскація майна», – додала Сапьян.

Як повідомлялося, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки України можуть змінити формат роботи та частково перейти на дистанційне обслуговування громадян. Через тривалі ворожі атаки з боку російських військ.

До слова, Росія навмисно завдає ударів по будівлях українських ТЦК. Так, Росія атакувала Харків та Запоріжжя дронами. Внаслідок атаки стались влучання в будівлю Харківського обласного ТЦК та СП, а також поблизу Запорізького обласного ТЦК та СП.

Источник материала
loader
loader