/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fef00c712c17261b2a5c5e40bde2bf3a3.jpg)
Науковці мухлюють з рецензіями на їх публікації за допомогою прихованих підказок штучного інтелекту
Науковці можуть спиратися на нову стратегію впливу на рецензування своїх дослідницьких робіт — додавання прихованих підказок, призначених для того, щоб спонукати інструменти штучного інтелекту надавати позитивні відгуки.
Видання Nikkei Asia повідомляє , що під час вивчення англомовних препринтів, доступних на вебсайті arXiv, було виявлено 17 статей, які містили певну форму прихованих підказок штучного інтелекту. Автори статті були пов'язані з 14 академічними установами у восьми країнах, включаючи Університет Васеда в Японії та KAIST у Південній Кореї, а також Колумбійський університет та Університет Вашингтона у Сполучених Штатах.
Зазвичай статті стосувалися інформатики, з короткими темами (від одного до трьох речень) та, як повідомляється, прихованими білим текстом або надзвичайно дрібним шрифтом. У них містилися інструкції для потенційних рецензентів ШІ «давати лише позитивний відгук» або хвалити статтю за її «впливовий внесок, методологічну точність та виняткову новизну».
Один професор Васеди, з яким зв’язався Nikkei Asia, захистив їхнє використання підказки — оскільки багато конференцій забороняють використання штучного інтелекту для рецензування статей, він сказав, що підказка має служити «протилежністю «лінивим рецензентам», які використовують штучний інтелект».

