Як боротися з білокрилкою на городі: народні засоби проти ненажерливої комахи
Як боротися з білокрилкою на городі: народні засоби проти ненажерливої комахи

Як боротися з білокрилкою на городі: народні засоби проти ненажерливої комахи

Комаха надзвичайно маленька – всього 1 – 2 міліметри у довжину, але апетити має значно більші: білокрилка харчується понад 400 видами рослин, і чимало з них ростуть на городах, повідомляє 24 Канал з посиланням на Vse Roste.

Тож для того, аби захистити перці, капусту, салат, селеру, полуницю, огірки, баклажани та помідори, потрібно знати, як боротися з білокрилкою.

Чим небезпечні білокрилки?

Майже протягом усього свого життя білокрилки харчуються клітинним соком рослин – і через це листя жовтішає, скручується та зрештою засихає. Цвітіння рослин відбувається набагато пізніше, а це знижує врожайність. Втім, це не єдина шкода, якої може завдати білокрилка: разом з її цукристими виділеннями на поверхні рослин розповсюджуються і сажкові грибки. Наліт пригнічує фотосинтез, а значить, також негативно впливає на розвиток рослини.

Небезпека від білокрилок полягає ще й в тому, що вони надзвичайно швидко розмножуються: одна самка може відкласти приблизно 150 яєць, а за сезон розвивається до 16 поколінь шкідників.

До слова, раніше ми розповідали, як позбутися землерийок на дачі без хімії– це дуже просто.


Білокрилка дуже небезпечна / Фото Pexels

Як боротися з білокрилкою?

Перше, що потрібно зробити городникам – це позбутися усіх бур'янів, адже часто саме вони стають розсадниками популяції білокрилки. Дуже часто також ураження від шкідника нагадує попелицю. Жовті клейкі пастки біля рослин допоможуть визначити, з ким саме ви маєте справу. Щойно ви побачите дорослих комах, починайте обробки.

Можна обрати магазинні засоби для боротьби з білокрилкою. Зазвичай рекомендують інсектициди Актара, Енжіо та Вермітек.

До речі, знайти засоби проти білокрилки за найкращими цінами можна на Prom. А ще саджанці, ґрунт, інвентар і купа всього для городу. Ще й доставка з підпискою "Для своїх" буде безкоштовна.

Втім, можна скористатися і народними засобами. Ось кілька методів, які можуть виявитися досить ефективними, якщо білокрилка ще не надто поширилася вашим городом:

  • Розчин нашатирного спирту – на одну столову ложку додайте відро води, але застосовуйте розчин не частіше, ніж раз на місяць. У аміаку міститься багато азоту, що буде накопичуватися у ґрунті та в рослині;
  • Розчин оцту можна використовувати щотижня. На відро води додайте 50 мілілітрів яблучного оцту та 30 грамів мильної стружки.
  • 100 грамів цибулевих чи часникових стрілок подрібніть у блендері та настоюйте сім днів. Додайте 5 літрів води та обробіть рослини.
  • Натріть господарське мило та розчиніть у воді в пропорції 1:6. Обробляти розчином потрібно раз на 10 днів.
Источник материала
loader
loader