/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F32%2Feeed38eff3f3fc9ff2d7429d0d91ef1a.jpg)
"Лабубу – це демон, який несе нещастя в дім": культурологи розповіли жахи про походження іграшки
Лабубу — як іграшка, брелок, тістечко чи частина інтер’єру. Нині цей плюшевий монстр популярний не лише серед дітей — його купують і дорослі. Оригінальні Лабубу продаються у форматі blind box — це закриті коробки, тому покупець не знає, яку саме ляльку отримає. Та поки одні скуповують різні образи, інші говорять про демонічне походження Лабубу — його порівнюють із демоном Пазузу.
Культурологиня з Дніпра Наталя Лисовець зіставила ці два образи та розповіла про можливе походження ляльки.
Наталя розповіла, що Лабубу — це персонаж дитячої трилогії "Монстри" художника Кесінга Лунга. У книжці йдеться про пригоди веселого монстра та його друзів.
"Сам автор зазначає, що Лабубу — це маленька пустотлива істота, образ якої навіяний ностальгією, оскільки в дитинстві Лунг любив читати європейські легенди про ельфів", — каже жінка.
Художник Кесінг Лунг – автор ляльок Лабубу. Instagram/kasinglung
Нині в мережі шириться інформація, що пухнаста лялька Лабубу може бути милою версією демона вітру Пазузу. Попри те, що автор надихався європейським фольклором, таке порівняння Наталя вважає недоречним.
"Пазузу – шумерсько-акадський демон вітру, який має зубасту пащу, великі очі, виступаюче волосся чи гриву. Усі ці риси притаманні багатьом демонічним істотам в європейській міфології. Ідея про Пазузу належить конспірологам, котрі вбачають у цій іграшці загрозу та демонічне втілення. Варто опиратися на інтерпретацію самого автора", — розповідає Наталя.
Своєю чергою, автор називає Лабубу збірним образом різних магічних істот. Наталя пояснила, про що свідчать окремі риси ляльки.
"Великі зуби або зубата посмішка — характерна для багатьох демонів Західної та Східної культури. Гострі вушка або ріжки є атрибутом ельфів, гоблінів, тролів. Малий зріст — властивість домашніх духів у європейському фольклорі: гномів, домовиків. Пухнаста шубка — ознака лісових духів", — каже жінка.
Книга про Лабубу. Instagram/kasinglung
Наталя додала, що нині, в епоху постмодерну, Лабубу — це досить очікуваний образ. Поняття зла активно переосмислюється і подається у милій обгортці.
"Можна також пригадати анімаційний фільм "Корпорація монстрів", який теж нічних страховиськ перетворив на милих звіряток, які просто змушені лякати дітей", — каже фахівчиня.
Жінка сказала, що попри таку тенденцію дуже важливо розмежовувати поняття добра і зла, аби в дітей формувалася здорова картинка світу.
Мольфар Макс Гордєєв взагалі заявив, що "лабубу – це демон, який несе нещастя в дім".
"Це не просто іграшка, а втілення демона Пазузу з шумерських міфів", - сказав він і закликав батьків не купувати цю іграшку дітям.

