До поліції надійшли майже 70 заяв дітей про спроби завербувати їх Росією
До поліції надійшли майже 70 заяв дітей про спроби завербувати їх Росією

До поліції надійшли майже 70 заяв дітей про спроби завербувати їх Росією

До поліції вже надійшло майже 70 звернень від неповнолітніх про спроби їхнього вербування росіянами.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав начальник ювенальної поліції України Василь Богдан.

«Станом на сьогодні до нас надійшло майже 70 таких звернень від дітей про спроби їхнього вербування. І це прямо пов'язано з інформаційною кампанією, яку проводить ювенальна превенція спільно зі Службою безпеки України та освітянами», - зазначив Богдан.

Він пояснив, що вони приходять до шкіл, говорять із підлітками без моралізаторства, чесно пояснюють, як працює ворог, що таке вербування, чим воно може закінчитись.

За його словами, правоохоронці говорять не тільки з дітьми, а й з батьками, з педагогічним колективом, пояснюють, як це виявити, як потрібно правильно розмовляти з дітьми.

«І цей комплекс заходів дає нам саме такі результати. Головною метою тут є не просто розказати, проговорити це, а зробити так, щоб дитина знала, що вона не сама і що вона може зупинити цей злочин до того, як він станеться», - сказав начальник ювенальної поліції.

Відповідаючи на запитання, якими є перші ознаки того, що з дитиною щось не так у контексті спроб вербування росіянами підлітків, Богдан повідомив, що це може бути різка зміна поведінки: наприклад, дитина стає замкнутою, агресивною або надмірно апатичною, уникає комунікації, замикається в собі.

«У неї може змінитися коло спілкування – можливо, підліток раптово перестає дружити з тими, з ким завжди дружив раніше. У неповнолітнього можуть з’явитися якісь таємничі друзі, про яких він не хоче розповідати батькам, особливо це можуть бути онлайн-друзі», - зауважив він.

Варто звертати увагу і на підвищену активність чи навпаки закритість підлітка у соцмережах.

«Дитина може постійно сидіти в онлайні, але приховувати своє листування, змінювати паролі, агресивно реагувати на запитання про те, з ким вона там спілкується тощо», - зазначив начальник ювенальної поліції.

Богдан поінформував, що тут також важливо звернути увагу на незрозумілі фінансові витрати дитини або на незрозумілу появу у неї коштів.

«Наприклад, якщо дитина просить кошти невідомо на що, не може це пояснити і при цьому нервує – це також «червоний прапорець», - пояснив він.

Начальник ювенальної поліції висловив переконання у тому, що тут найголовніше – спілкуватися з дітьми й мати з ними довірливі стосунки.

«Ми під час профілактичної роботи завжди кажемо батькам: «Не чекайте трагедії, щоб почати діалог». Якщо у батьків є навіть найменша підозра – потрібно спокійно поговорити з дитиною. Якщо є будь-які сумніви, то можна звертатись до ювенальної превенції. Ми – не про покарання, ми – про підтримку. Ми завжди порадимо, зорієнтуємо, сконтактуємо з необхідними фахівцями, аби допомогти», - сказав Богдан.

Як повідомлялося, відомий український боксер Олександр Усик під час онлайн-уроку, який провели Національна поліція спільно зі Службою безпеки України, закликав підлітків повідомляти батькам і вчителям, а також у поліцію про спроби вербування їх росіянами і не дозволяти РФ перетворити себе на зброю проти рідної країни.

Теги по теме
полиция Дети
Источник материала
loader
loader