Лубінець запропонував кандидатуру філологині Олени Івановської на посаду мовного омбудсмана
Лубінець запропонував кандидатуру філологині Олени Івановської на посаду мовного омбудсмана

Лубінець запропонував кандидатуру філологині Олени Івановської на посаду мовного омбудсмана

Водночас він не планує знову подавати на цю посаду кандидатуру Тараса Кременя.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець висунув на посаду Уповноваженого із захисту державної мови кандидатуру філологині Олени Івановської. Про це Лубінець розповів на пресконференції з нагоди третьої річниці перебування на посаді, повідомляє Укрінформ. 

При цьому він сказав, що не планує знову подавати кандидатуру Тараса Кременя на посаду мовного омбудсмана.

«Я знаю Тараса Кременя дуже добре. Ми разом працювали у восьмому скликанні українського парламенту. В мене немає інших слів, окрім слів подяки за його роботу... При всій повазі до діючого уповноваженого, я в межах своїх повноважень виконав всі норми законодавства України і подав кандидатуру Івановської Олени Петрівни», — повідомив Дмитро Лубінець.

Він сказав, що Олена Івановська — професорка, докторка наук, викладачка Національного університету імені Тараса Шевченка. 

«На мій погляд, людина все професійне життя захищає українську мову. Вона видала більше ніж 130 наукових робіт з захисту української мови», — додав Лубінець.

За його словами, наступний крок у питанні призначення мовного омбудсмена — за Кабінетом міністрів. 

«Станом на сьогодні я не бачу жодних юридичних перепон, щоб уряд в межах своїх повноважень зібрався і принаймні розглянув різні кандидатури та прийняв рішення. Я не берусь оцінювати інші кандидатури. Я оцінюю виключно ту кандидатуру, яку подав я. Якщо уряд прийме рішення не затверджувати та знову надасть повноваження трьом суб'єктам подавати нові кандидатури, то я знову буду розглядати різні кандидатури», – повідомив Уповноважений з прав людини.

Лубінець також розповів, що представники Верховної Ради зверталися до нього щодо перепризначення Тараса Кременя на посаді мовного омбудсмана. 

«Бачив, що дехто з народних депутатів зробив офіційне звернення, щоб я подав кандидатуру пана Тараса Кременя. Моя відповідь: по-перше, закінчився його строк, а по-друге, я виконав норми законодавства. Подібними діями, коли намагаються в подібний спосіб тиснути на уповноваженого, то це ж не питання тиску на уповноваженого, це питання функціонування незалежної інституції, а саме конституційного органу уповноваженого Верховної Ради України із прав людини», – наголосив Лубінець.

Він додав, що буде готовий повернутися до цього питання в разі, якщо буде ухвалено інше рішення уряду, а саме незатвердження кандидатів.

25 квітня 2025 року низка громадських організацій заявила про спроби влади послабити інституцію Уповноваженого із захисту державної мови. Автори заяви закликали Офіс президента не втручатися в процес призначення нового уповноваженого, а очільників міністерств — виносити на розгляд кандидатури, які мають досвід у захисті державної мови.

Сам Тарас Кремінь повідомив, що з ним не консультувалися щодо повторного призначення мовним омбудсманом. Водночас він сказав, що був би зацікавлений у продовженні роботи на посаді.

19 червня на Порталі мовної політики з’явилося чергове звернення до урядовців із закликом не допустити послаблення інституції Уповноваженого із захисту державної мови та повторно призначити на цю посаду Тараса Кременя. Звернення підписала низка культурних діячів. Серед них — письменниця Оксана Забужко, письменник Сергій Жадан, акторка Ірма Вітовська, кінорежисер Олесь Санін та інші. 

Пізніше стало відомо, що Міністерство юстиції подало кандидатуру актора Олександра Завальського на посаду мовного омбудсмана.

Фото: «Радіо Свобода»


LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader