Good Bread запрошує на виставку робіт митців з ментальною інвалідністю «Цікаво, чию ж кістку я знайшов?»
Good Bread запрошує на виставку робіт митців з ментальною інвалідністю «Цікаво, чию ж кістку я знайшов?»

Good Bread запрошує на виставку робіт митців з ментальною інвалідністю «Цікаво, чию ж кістку я знайшов?»

Учасники сформували власний бестіарій — світ вигаданих істот, героїв і монстрів.

Інклюзивна платформа Good Bread запрошує на виставку “Цікаво, чию ж кістку я знайшов?” від майстерні Ar/Br. Роботи, які будуть представлені на виставці, створили дорослі митці з ментальною інвалідністю.

Учасники сформували власний бестіарій — світ вигаданих істот, героїв і монстрів. 

Назва виставки — це цитата з оповідання митця Ar/Br Петра Славинського «Пригоди Хвостокрутя», де персонажі перестрибують з однієї реальності в іншу, набуваючи нових форм і сенсів. 

Виставка триватиме від 17 липня до 26 вересня 2025 року. Відкриття 17 липня о 18:00 в Good Bread Hub (Алматинська 2/1, поверх 2)

Які роботи будуть представлені на виставці?

Митці створювали роботи, в яких поєднували міф, особисту історію, абстракцію й емоцію. Вони працювали з ліногравюрою, кульковою ручкою, акрилом, папером, склом, кольором і звуком. 

Деякі з робіт створили під кураторством художниці Тетяни Пухнавцевої, яка допомогла митцям опанувати техніку ліногравюри — це вид друку, в процесі якого малюнок вирізьблюється на твердій основі, потім зафарбовується і переводиться на матеріал.

У співпраці з художницею Іванною Стратійчук також з’явився монстрюк — істота, яку складали по частинах, передаючи з рук у руки. Кожен із учасників відповідав за свій процес. У цій простій дії народилась метафора: спільнота — це кулак, у якому кожен займає своє місце, і лише разом ми можемо стати сильними.

Чому це важливо?

У майстерні Ar/Br мистецтво — це спосіб бути на рівних. Тут не виховують, а визнають. Людей з ментальною інвалідністю не “інтегрують”, а запрошують творити. Анастасія Кузьменко, кураторка виставки, каже, що за химерними образами митців — не лише гра уяви, а спосіб упорядкувати досвід, відчути контроль над власною реальністю.

Виставка демонструє: коли є простір, де не оцінюють і не тиснуть — з’являється щось справжнє, живе, нове.

Також майстерня відкрита для нових митців. Для участі потрібно заповнити реєстраційну форму. Це може зробити сам митець або, за його згодою, родич, друг чи опікун. У формі можна прикріпити фото, відео чи тексти робіт і коротко розповісти про мотивацію.

Команда Ar/Br зв’яжеться з кандидатами протягом 5 робочих днів і запросить на знайомство.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader