Україна отримає доступ до Резерву кібербезпеки ЄС
Україна отримає доступ до Резерву кібербезпеки ЄС

Україна отримає доступ до Резерву кібербезпеки ЄС

Це дозволить захистити критичну інфраструктуру від кібератак.

Україна отримає доступ до Резерву кібербезпеки Європейського Союзу. Це — одна з ключових ініціатив у межах акта про кіберсолідарність ЄС (EU Cyber Solidarity Act), спрямованої на зміцнення цифрової безпеки. Про це розповіли у Мінцифрі. 

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров підписав зміни до Угоди про участь України в програмі ЄС «Цифрова Європа» (2021–2027). Від сторони ЄС зміни до Угоди підписав керівник Генерального директорату Європейської комісії «Коннект» Роберто Віола.

«Зараз війна триває в різних доменах, зокрема в кіберпросторі. Щодня ворог намагається атакувати державні системи, критичну інфраструктуру тощо. Посилення співпраці з ЄС у межах Резерву кібербезпеки дасть змогу Україні отримати оперативну підтримку від сертифікованих європейських експертів для захисту, стримування атак і швидкого відновлення», — розповів Федоров.

У Мінцифри повідомили, що в разі серйозних кібератак на важливу інфраструктуру (державні інформаційні системи та сайти, електромережі чи інші критично важливі об’єкти) Україна зможе скористатися підтримкою від мережі сертифікованих експертів Євросоюзу у сфері кіберзахисту. 

Вони допоможуть зупинити атаку, захистити інформацію і відновити роботу систем. Це посилить спроможності України в протидії кіберзагрозам, сприятиме швидшому відновленню після масштабних кіберінцидентів та забезпечить стабільнішу роботу об’єктів.

«Співпраця з ЄС у межах Резерву кібербезпеки не лише посилить нашу національну безпеку, а й допоможе захистити сервіси, якими щодня користуються мільйони українців», — додали у відомстві.

Нагадаємо, 17 квітня 2025 року президент Володимир Зеленський підписав закон про кіберзахист державних інформаційних ресурсів, який передбачає, зокрема, створення національної системи реагування на кіберінциденти та функціонування системи обміну інформацією про них.

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Евросоюз
Источник материала
loader
loader