/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fda0803f4afb5534cd2b236d2e86d01a2.jpg)
Алфьоров: Інститут нацпам'яті не зосереджуватиметься лише на ХХ столітті й спростовуватиме міфи
Про це Алфьоров розповів в телеефірі, передає Укрінформ.
"Основними новими напрямками, які би я посилював і посилю на своїй каденції, це буде зниження хронологічної межі і вихід з XX століття. Тому що Український інститут національної пам'яті зосередився вже 10 років виключно на ситуації, пов'язаній з XX століттям, а точніше на подіях, пов'язаних з Другою світовою війною. Для мене є одним з пріоритетних завдань - це все ж таки розкласти для українців історію нашої держави, визначні дати, пам'ятні дати, пов'язані з тисячолітньою історією нашої держави", - сказав Алфьоров.
Як зазначив Алфьоров, він співпрацює зІнститутом національної памʼятівже майже 15 років, тому знайомий з його роботою, основними задачами.
"Ми, звісно, маємо виклики, пов'язані, в першу чергу, з Волинською трагедією. Ми маємо виклики, пов'язані з атаками Російської Федерації на українські історичні місця, місця пам'яті, в цілому на пам'ять. І ми бачимо, що основний рупор дезінформації, пропаганди і брехні - це президент Російської Федерації Володимир Путін, який є першим рупором антиукраїнських тез. І зрозуміло, що всі ці напрямки, і їх ще дуже багато, ми намагаємося утримувати, стримувати навалу шаленої брехні на українців, на українську історію", - сказав Алфьоров.
Як він зазначив, Росія атакує український інформаційний простір в трьох напрямках: XX століття, теза "Лєнін створив Україну"; Переяславська рада; історія Русі, яку РФ намагається привласнити.
"Зрозуміло, що академічні інституції не встигають так жваво відповідати, як це може зробити Український інститут історичної пам'яті, на події, пов'язані тисячолітньою давниною, з козаками, минувшиною, особливо з тими міфами навколо приєднання України до Московського царства, як вони кажуть. Тому напрямки (роботи - ред.) є. Водночас ми маємо скинути величезну кількість облуд і оббріхувань на нашу державу через різні методи", - сказав Алфьоров.
За його словами, УІНП ще більше уваги приділятиме популяризації української історії.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 27 червня призначив українського історика та майора запасу ОлександраАлфьорова головою Українського інституту національної пам’яті. 2 липня міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький представив Олександра Алфьорова колективу Українського інституту національної пам’яті нового керівника.
Фото: Олександр Алфьоров/facebook
