Україна отримає понад пів мільярда гривень від Швеції на зміцнення кіберзахисту
Україна отримає понад пів мільярда гривень від Швеції на зміцнення кіберзахисту

Україна отримає понад пів мільярда гривень від Швеції на зміцнення кіберзахисту

Шведське агентство з міжнародного розвитку Sida надає новий пакет допомоги Україні обсягом понад 590 млн грн (понад €13 млн) у межах Талліннського механізму — міжнародної ініціативи, яка об’єднує зусилля 11 країн для зміцнення кіберстійкості. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації України.

Кошти спрямують на модернізацію ІТ-інфраструктури, підвищення рівня кіберзахисту цифрових продуктів державного сектору та навчання працівників ключових держустанов.

Як зазначили в Мінцифрі, сучасна війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі. Лише у 2024 році понад 2 000 кібератак були спрямовані на публічний сектор та органи влади.

«Завдяки підтримці Sida реалізовуватимемо проєкти, щоб цифрова держава працювала безперебійно, а українці могли користуватися онлайн-сервісами за будь-яких умов», — зазначили в Мінцифрі.

Фінансування надається через Estonian Centre for International Development — урядовий фонд Естонії, відповідальний за реалізацію проєктів міжнародного розвитку та гуманітарної допомоги.

Що таке Талліннський механізм

Талліннський механізм — це міжнародна ініціатива, започаткована у 2023 році як відповідь на масовані російські кібератаки проти України. Вона об’єднує 11 країн-партнерів, які координують і надають цільову допомогу для зміцнення кіберзахисту українського цивільного сектору.

З моменту запуску ініціативи реалізовано десятки проєктів: від аудитів систем кібербезпеки та навчальних програм для фахівців — до забезпечення критичної інфраструктури терміналами Starlink для підвищення цифрової стійкості.

Як зазначав у коментарі AIN співзасновник і CEO компанії CyberUnit.Tech Єгор Аушев, Талліннський механізм відіграє роль координаційної платформи: кожна держава-партнер бере на себе окремий напрям — це можуть бути ліцензії на ПЗ, тренінги чи постачання обладнання. Загальний обсяг задекларованої підтримки у межах ініціативи у 2024 році перевищив €200 млн.

Читайте також: Україна посилює кіберзахист: Талліннський механізм відкрив перший проєктний офіс

Источник материала
loader
loader