/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F3dd1eeb8dced004c0c36c339b817231f.jpg)
Учені вперше виявили, що косатки діляться їжею з людьми
Про це повідомляє Independent, передає Укрінформ.
У новому дослідженні, опублікованому в журналі «Journal of Comparative Psychology», дослідники з Канади, Нової Зеландії та Мексики документують 34 взаємодії протягом двох десятиліть за участю косаток, які намагалися запропонувати їжу людям. У багатьох випадках косатки намагалися бути переконливими, пропонуючи їжу навіть після того, як люди спочатку відмовлялися.
Дослідження, яке документує, як косатки пропонують їжу людям у дикій природі, ставить під сумнів припущення про соціальну поведінку тварин, розкриваючи погано вивчену взаємодію між морськими ссавцями та людьми, яка є грайливою та соціальною.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fef462e0f3b83aa13ddb5a14815e51941.png)
Домашні тварини, такі як коти, іноді залишають здобич біля ніг або порога своїх власників часто як прояв прихильності або як відчуття спільної їжі з «родиною».
Досі така поведінка не була задокументована серед тварин у дикій природі.
Повідомляється, що таке бажання косатки проявляли в різних частинах світу: в океанах біля Каліфорнії, Нової Зеландії, Норвегії та Патагонії.
«Косатки часто діляться їжею одна з одною. Це просоціальна діяльність і спосіб, яким вони будують стосунки один з одним», – сказав провідний автор дослідження Джаред Тауерс.
Він додав, що намагання косаток ділиться їжею з людьми «може свідчити про їхню зацікавленість у спілкуванні з нами».
Як повідомляв Укрінформ, на узбережжі тимчасово окупованого Криму за перший квартал 2025 року виявили понад сотню мертвих дельфінів.
На початку року повідомлялося, що унаслідок російського забруднення мазутом Чорного моря загинули вже 58 дельфінів.
Фото: Thomas Lipke on Unsplash

